PACCAR, ikinci çeyrekte gelirini ve kârını artırdı

1
1815
PACCAR-Family-2017
PACCAR; Kenworth, Peterbilt ve DAF markalarını bünyesinde bulunduruyor.
Renault Trucks


PACCAR CEO’su Ron Armstrong, PACCAR’ın 2017 yılının ikinci çeyreğinde yüksek bir gelir ve kâr elde ettiğini belirterek, “PACCAR’ın güçlü finansal sonuçları, Kuzey Amerika kamyon üretimindeki artışı, güçlü Avrupa kamyon pazarlarını ve yüksek küresel aftermarket parça satışlarını yansıtıyor. Müşterilerimize mükemmel ürün ve hizmetler sunan 24 bin 500 çalışanımızdan gurur duyuyorum.” dedi.

PACCAR’ın ikinci çeyrekteki net satışları ve finansal hizmet gelirleri, 2016’nın ikinci çeyreğindeki 4.41 milyar Dolar’a kıyasla artarak, 4.70 milyar Dolar’a çıktı. Geçen yılın aynı döneminde 481.3 milyon Dolar net gelir elede eden PACCAR, 2017’nin ikinci çeyreğinde 373.0 milyon Dolar net gelir elde etti. PACCAR, 2017’nin ilk altı ayında 683.3 milyon Dolar net gelir elde etti. Şirket, geçen yılın ilk altı ayında 113.3 milyon Dolar net kayıp açıklamıştı. PACCAR’ın net satışları ve finansal hizmetler gelirleri, 2017’nin ilk altı ayında, geçen yılın 8.71 milyar Dolar’ına karşın, 8.94 milyar Dolar olarak gerçekleşti.

Ron Armstrong, şunları söyledi: “PACCAR, ticari taşıtlar sektöründe bir teknoloji önderi olarak otomotiv teknolojilerinin gelecek nesline yatırım yapıyor. PACCAR’ın yatırımları; özerk sürüşü ve kamyon müfrezesini, kamyon bağlantılılığını, artırılmış gerçekliği ve bütünleşik yazılım platformunu içeriyor. Şirket, aftermarket parçalarda endüstri önderi teknolojileri ve bayilerimiz ve müşteriler için büyük veri analitiklerini kullananan finansal hizmetleri sunmaya devam edecek.

PACCAR Başkan Yardımcısı ve CFO’su Harrie Schippers ise şöyle konuştu: “ PACCAR, bu yıl artan müşteri talepleri için bin 200 yeni çalışanı bünyesine katarken sermaye, araştırma ve geliştirme için 125 milyon Dolar yatırım yaptı.

Yeni DAF XF ve CF kamyonlar, yüzde 7’ye varan yakıt tasarrufu ile işletme maliyetlerini düşürüyor.

Küresel Kamyon Pazarları

DAF’ın 16 ton üzeri kamyon siparişlerinin, geçen yılın aynı dönemine göre, 2017’nin ilk altı ayında yüzde 10 arttığını vurgulayan PACCAR Başkan Yardımcısı ve DAF Başkanı Preston Feight, “Ekonomideki ve taşımadaki artışa bağlı olarak bu yıl 16 ton üzeri Avrupa kamyon pazarının 290 – 310 bin adet arasında gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz. Yeni 2017 DAF XF ve CF kamyonlarımız, yüzde 7’ye kadar yakıt tasarrufu sağlayarak müşterilerimizin işletme performanslarını artırıyor.” dedi.

Birleşik Devletler ve Kanada Sınıf 8 (Class8) kamyon satışları, 2107’nin ilk altı ayında, geçen yılın aynı dönemine göre, yüzde 44 oranında arttı. Kenworth ve Peterbilt, bu yılın ilk altı ayında Birleşik Devletler ve Kanada Sınıf 8 kamyon siparişlerinde yüzde 31.7, Birleşik Devletler ve Kanada Sınıf 8 kamyon satışlarında ise yüzde 29.6 pay elde etti. PACCAR Başkan Yardımcısı Gary Moore, şu açıklamayı yaptı: “Kenworth ve Peterbilt’in orta ve ağır hizmet kamyon teslimatları bu yılın ikinci çeyreğinde, yılın ilk çeyreğine göre, yüzde 25 arttı. Birleşik Devletler ve Kanada Sınıf 8 satışlarının 2017 yılında 200 – 220 bin adet düzeyinde olması bekleniyor. Kamyon pazarı iyi ekonomiyi ve taşınan yük miktarının yüksekliğini gösteriyor.

PACCAR, Silikon Vadisi Yenilikçilik Merkezi’ni açtı

PACCAR, bu yıl Kaliforniya Silikon Vadisi’nde gelişmiş teknoloji araştırma ve geliştirme merkezini açtı. Merkez, gelecek nesil ürün gelişimini koordine edecek ve geleceğin araçlarında kullanılacak gelişen teknolojileri tanımlayacak. Odaktaki teknoloji alanları içinde gelişmiş sürücü destek sistemleri, yapay zeka, araç bağlantılılığı ve artırılmış gerçeklik yer alıyor. PACCAR Başkan Yardımcısı Darrin Siver, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “PACCAR, Silikon Vadisi’ndeki teknoloji şirketleri ile ortaklığını geliştirmeyi hedefliyor. PACCAR’ın Yenilikçilik merkezi, son derece modern laboratuvarları, atölyeleri ve ofisleri içeriyor.

PACCAR Motor Fabrikası, 2017’nin En Kaliteli Fabrikası olarak ödüllendirildi

PACCAR’ın Columbus Mississippi’deki motor fabrikası, Quality Magazine tarafından 2017’nin En Kaliteli Fabrikası (2017 Quality Plant of the Year) olarak ödüllendirildi. Fabrika bu ödülü, PACCAR MX-13 ve MX-11 motorlarını üretirken kullandığı birinci sınıf kalite süreçleri nedeniyle aldı. Quality Magazine, PACCAR Motor Fabrikası’nı sürekli gelişime olan adanmışlığını, çalışan bağlılığı, Altı Sigma ve yüksek teknoloji seviyesi nedeniyle bu ödüle layık gördü.

PACCAR, modern tesislerinde kabinleri robotlarla bir araya getiriyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz