Peter Jacobs, Uluslararası DAF Sürücü Mücadelesi 2019’u kazandı

0
424
DAF-driver-challenge-2019-winner
‘DAF Sürücü Mücadelesi 2019 Şampiyonu’ Peter Jacobs ödülünü DAF Trucks Başkanı Harry Wolters'tan aldı.

Belçika’dan Peter JacobsDAF Sürücü Mücadelesi 2019 Şampiyonu’ olarak taçlandırıldı. Goodyear’ın Lüksemburg’daki test pistinde gerçekleştirilen uluslararası finalde tüm Avrupa’dan 18 yarışmacı bu unvanı kazanmak için rekabet ettiler. Litvanya’dan Nerijus Vitkauskas ikinci, Çek Cumhuriyeti’nden Miroslav Svobodaise üçüncü oldu. 

DAF-driver-challenge-2019-top-3
Belçika’dan Peter Jacobs en iyi sürücü seçilirken Litvanya’dan Nerijus Vitkauskas ikinci, Çek Cumhuriyeti’nden Miroslav Svobodaise üçüncü oldu.

Alder Bulk Logistics’te sürücü olarak çalışan ve DAF’ın yarışmasında Avrupa’nın en iyi sürücüsü seçilen Peter Jacobs, duygularını şöyle ifade etti: ”Rekabet öyle büyüktü ki şampiyonluğum tam bir sürpriz oldu. Ulusal final de yeteri kadar zordu, ama burada kendimizi gerçekten zorladık. Kamyonlar ve treylerler ile denemeler son derece zorlayıcıydı ve teknoloji, yasalar ve düzenlemelerle ilgili yazılı testler gerçekten zordu. Bazı insanlar kolay bir mesleğim olduğunu söylüyor. Ama bu gerçekten oldukça uzak. Bu nedenle bu ödülü, her gün yollarda olan profesyonel meslektaşlarıma ithaf ediyorum.

DAF-driver-challenge-2019-contestants
Tüm Avrupa’dan 18 yarışmacı Goodyear test pistinde yarıştı.

Avrupa’nın en iyisi  

DAF Sürücü Mücadelesi yarışması, geçen baharda binden fazla yarışmacının katıldığı 30 ülkedeki ulusal yarışmalarla başladı ve geçen hafta en iyi 18 yarışmacının katıldığı uluslararası final ile sona erdi. Avrupa araç muayene organizasyonu Dekra denetmenleri tarafından desteklenen altı kişilik jüri yarışmacıların performansını dikkatlice takip etti. DAF en iyi sürücüyü aradığı için DAF Sürücü Mücadelesi, hengi marka kamyonu kullanırsa kullansın herkese açıktı.

DAF-driver-challenge-2019-02
Goodyear’ın Lüksemburg’daki test pistinde gerçekleştirilen uluslararası finalde tüm Avrupa’dan 18 yarışmacı bu unvanı kazanmak için rekabet ettiler.

Kamyoncular zanaatkardır

Aynı zamanda jüri başkanı da olan DAF Trucks Başkanı Harry Wolters, yarışmayla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Bu final bir kez daha mükemmel bir kamyon sürücüsünün birçok alanda yeteneğe sahip olması gerektiğini kanıtladı. Bir kamyonun performansını azamiye çıkarmak için büyük bir bilgiye, deneyime ve yeteneğe ihtiyaç duyuluyor. Sürücülerin gerçekten podyumu hak ettiklerini ve her gün yüz yüze oldukları zorluklar için kutlanmaları gerektiğini düşünüyoruz. Uluslararası DAF Sürücü Mücadelesi ile onlara bilgilerini ve yeteneklerini gösterecekleri bir platform verdik. Jüri, finalin büyük baskısı altında bile yeteneklerini gösteren kendini adamış ve soğukkanlı düşünebilen yarışmacılardan etkilendi.

DAF-driver-challenge-2019-07
Dekra denetmenleri tarafından desteklenen altı kişilik jüri yarışmacıların performansını dikkatlice takip etti.

Büyük kamyonları büyük sürücüler yapar

DAF Trucks Pazarlama ve Satış Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Richard Zink ise şunları söyledi: “On yıllardır pazarın en iyi sürücü konforunu sunan ve sürücülerin günlük hayatını desteklemek için tasarlanan geniş bir teknoloji yelpazesine sahip kamyonlar üretiyoruz. Buna karşın bir aracın gerçek potansiyelini ortaya çıkaran sürücülerdir. En iyi sürücülerin endüstri önderi araçlarımızın direksiyonunda gösterdikleri olağanüstü sürüş yeteneklerini görmek etkileyiciydi.

DAF-driver-challenge-2019-03
DAF en iyi sürücüyü aradığı için DAF Sürücü Mücadelesi, hengi marka kamyonu kullanırsa kullansın herkese açıktı.

Jüri

  • Jüri altı üyeden oluşuyordu:
  • Sabine Schmitz (Alman yarış sürücüsü BMW ve Porsche, Top Gear)
  • Ellen Lohr (Alman yarış sürücüsü NASCAR, DTM ve Dakar)
  • Michael Bleekemolen (Eski hollandalı F1 pilotu, NASCAR’da yarıştı)
  • Harry Wolters (DAF Trucks Başkanı, jüri başkanı)
  • Renaud Dehillotte (DAF Trucks Pazarlama Direktörü )
  • Matthias Stenau (DEKRA Küresel Hesaplar Başkan Yardımcısı)
DAF-driver-challenge-2019-05
Sürücüler, Goodyear’ın Lüksemburg’daki test pistinde tüm yeteneklerini gösterdiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here