Sarp Intermodal, filosunu Ford Trucks ile genişletmeye devam ediyor

0
558
Ford-Trucks-Sarp-Intermodal-Teslimat
Sarp Intermodal, filosunu 20 adet Ford Trucks F-MAX ile genişletti.

2014 yılında kurulan ve 8 yıl içinde önemli lojistik firmalarından biri haline gelen Sarp Intermodal, filosunu 20 adet Ford Trucks F-MAX ile genişletti. Şirket, ayrıca 2020’den bu yana filosunu 65 adet Ford Trucks marka araçla büyüttü.

Türkiye’de intermodal taşımacılık hizmeti vermek amacıyla kurulan ilk şirket olan Sarp Intermodal, karayolunu Ro-Ro ve demiryolu hatlarıyla entegre kullanarak birçok sektör ve farklı yük türleri için taşımacılık hizmeti sağlıyor. Küresel çapta bir intermodal şirketi olma hedefiyle önemli yatırımlar ve atılımlar yapan Sarp Intermodal, F-MAX araçlarını hem yurtiçinde hem de başta Almanya, İtalya, Fransa, Belçika, Avusturya, Macaristan olmak üzere tüm Avrupa operasyonlarında kullanacak.

28 Mart 2022’de Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenen araç teslimat töreninde Sarp Intermodal CEO’su Onur Talay ve Ford Trucks Türkiye Direktörü Burak Hoşgören hazır bulundu.

Hoşgören: “Uzun yıllardır hem satış hem de satış sonrası servis ve hizmetlerde köklü ilişkimizi sürdürüyoruz

Törende konuşan Ford Trucks Türkiye Direktörü Burak Hoşgören, Türk lojistik firmalarının dünyada özellikle karayolu taşımacılığında çok önemli bir konumda olduklarını ifade etti. Türkiye’de lojistik sektörünün milyarlarca dolarlık ticaret hacminin gerçekleşmesinde kritik bir rol oynadığını söyleyen Hoşgören, uluslararası başarılara sahip lojistik firmaları sayesinde, özellikle demiryolu ve denizyolu taşımacılığını da içeren intermodal taşımada Türkiye’nin daha güçlü bir konuma gelebileceğinin altını çizdi.

Hoşgören, “Sektörümüzün öncü firmalarından biri olan Sarp Intermodal ile uzun zamandır devam eden işbirliğimiz güçlenerek büyüyor. Geçtiğimiz yıllarda uluslararası ödüllü çekicimiz F-MAX ile bu işbirliğini güçlendirmiştik. Şimdi de 20 adet F-MAX’i daha firmanın filosuna katarak, Sarp Intermodal’daki toplam Ford Trucks markalı araç sayımızı 65’e yükseltiyoruz. Yurtiçinde ve yurtdışında yoğun talep gören uluslararası ödüllü F-MAX’in yüksek performanslı motoru ve ileri teknolojik donanımları ile Sarp Intermodal’a operasyonlarında büyük verimlilik ve katkı sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.

Talay: “Sürücülerimizin güvenliği ve konforu için F-MAX serisi araçlarını tercih ediyoruz

Teslimat töreninde söz alan Sarp Intermodal CEO’su Onur Talay, Sarp Intermodal olarak geride bıraktıkları 8 yılda önemli aşamalar kaydettiklerini ve sektörü yenilikler ile tanıştırırken özellikle intermodal taşımacılıkta liderlik etmeye çalıştıklarını belirtti. İnsan kaynağı ile araç ve ekipman kaynağına önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini anlatan Talay, 2022’de de yatırımlarına devam edeceklerini vurguladı.

Talay, sözlerini şöyle sürdürdü: “İntermodal taşımacılıkta karayolunu minimum seviyede kullansak da sürücülerimizin güvenliği ve konforu bizim için önemli. Aynı zamanda Türkiye’de ve Avrupa ülkelerinde kesintisiz destek alabilmek de bizler için değerli. Bu nedenle Ford Trucks’ın F-MAX serisi araçlarını tercih etmeye başlamıştık. Son yatırımımız ile filomuzdaki F-MAX sayısı 65’e ulaştı. Bu sayıyı yıl sonuna kadar 100’e çıkarmak istiyoruz. Yaptığımız her yatırımın sadece şirketimize değil, sektörümüze ve ülkemize de değer kattığına inanıyoruz. Bu işbirliğimizin ve ortaya çıkan değerin artarak devam etmesini temenni ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here