Mercedes-Benz Türk StartUP yarışması başvuruları sona eriyor

0
1239

Mercedes-Benz Türk’ün “Sürdürülebilir Şehirler ve Yaşam Alanları” konusuda faaliyet gösteren startupları ödüllendireceği yarışma 25 Nisan tarihinde sona eriyor.

Mercedes-Benz Türk StartUP yarışmasına www.mbtstartup.com adresli web sitesi üzerinden başvuru yapılıyor.

Mercedes-Benz Türk, 2017’de 50’nci yılını Türkiye’nin yaratıcı zihinlerine verdiği büyük bir destekle kutladı. Mercedes-Benz Türk‘ün “50. Yılda 50 Startup” adıyla düzenlediği yarışmada, Türkiye’nin dört bir yanından gelen 680 başvuru arasından 50 startup ödüllendirilerek, toplamda 500 bin TL hibe olarak dağıtıldı.

Şirket, 2018 yılında startup’lara verdiği desteği sürdürerek “Mercedes-Benz Türk StartUP” yarışmasını duyurdu ve “Sürdürülebilir Şehirler ve Yaşam Alanları” temasına odaklanan yarışma ile yenilikçi, sürdürülebilir ve yaratıcı fikirleri destekleyerek topluma ve çevreye fayda sağlayan, pozitif sosyal etkisi olan, hayatı kolaylaştıran çözümler üreten startupları ödüllendirmeye karar verdi.

Proje çerçevesinde düzenlenen yarışmaya engelliler, kadınlar, yaşlılar, çocuklar, yoksullar gibi hassas grupların şehre ve hizmetlere erişiminden, şehir hayatının daha temiz ve sağlıklı olmasına, sürdürülebilir kentlerden herkes için erişilebilir beslenme, barınma ve ulaşım imkânlarına kadar pek çok konuda faaliyet gösteren statup’lar katılabiliyor.

Mercedes-Benz Türk StartUP projesi dokuz aylık bir sürece yayılıyor ve yarışmaya başvuran startup’lar değerlendirme adımları sırasında atölye çalışmaları, özel eğitim kampı, sektör buluşmaları gibi farklı araçlarla destekleniyorlar. Böylelikle, Mercedes-Benz Türk, hem kendi birikimini hem de proje ortaklığını yapan uzman kuruluşların birikimlerini adaylara aktararak startup’ların güçlenmesine destek veriyor.

3 farklı kategoride en iyi 3 Startup’a toplamda 150 bin TL’lik büyük ödül verilecek

Mercedes-Benz Türk Startup yarışmasında bu yıl ilk 10’a kalan Startup’lara Impact Hub Istanbul tarafından tasarlanan “StartUP Boost” adlı özel bir gelişim programı ve Mercedes-Benz ile özel Almanya seyahati hediye edilecek. İlk 10 içinden “teknoloji”, “sosyal fayda” ve “tema” olmak üzere 3 farklı kategoride belirlenecek 3 Startup’a ise 50’şer bin TL para ödülü verilecek.

Mercedes-Benz Türk StartUP yarışması için son başvuru tarihi 25 Nisan 2018

Son başvuru tarihi 25 Nisan olan Mercedes-Benz Türk StartUP yarışmasına başvurular www.mbtstartup.com adresli web sitesinden yapılıyor. Mercedes-Benz Türk, topluma ve çevreye fayda sağlayan, pozitif etki yaratan, teknolojiyle bağ kuran, iş planı olan ve prototipini üretmiş statup’ları yarışmaya başvurmaya davet ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz