Bilgehan Kuey, Borusan Limanı İcra Kurulu Üyesi oldu

0
2690

Denizcilik sektörünün deneyimli ismi Bilgehan Kuey, 21 Ağustos 2017 Pazartesi günü itibarı ile Liman İş Birimi İcra Kurulu Üyesi olarak atandı.

Borusan Limanı’nda hizmet kalitesini ve verimliliği daha da yükseltmek için aralıksız yürütülen çalışmalar kapsamında önemli bir atama yapıldı. Denizcilik sektörünü yakından bilen uzman bir isim olan Bilgehan Kuey, 21 Ağustos 2017 itibarı ile Liman İş Birimi İcra Kurulu Üyesi oldu.

Yeni görevinde Bilgehan Kuey, Borusan Limanı’nın stratejilerini oluşturacak; limanın daha etkin ve verimli hizmetler sunması ve güçlü bir şekilde büyümesi için çalışmalar yapacak. Bilgehan Kuey aynı zamanda Borusan Lojistik’in yeni liman yatırımlarını yönetecek.

Bilgehan Kuey kimdir?

İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi Makineleri  İşletme Mühendisliği bölümünde tamamlayan Bilgehan Kuey, 2001 – 2014 yılları arasında Maersk Denizcilik’te ticari ve operasyon odaklı çeşitli yöneticilik konumlarında çalıştı. Maersk Türkiye Genel Müdürlüğü’nün ardından Türkiye, Ukrayna, Romanya, Bulgaristan ve Gürcistan’ın yer aldığı Maersk Denizcilik Karadeniz Bölgesi operasyonlarından sorumlu Genel Müdür olarak görev yaptı. 2014 -2015 yıllarında Kumport Liman İşletmeleri’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Bilgehan Kuey, kariyerine danışman olarak devam ediyordu.

Borusan Limanı İcra Kurulu Üyesi Bilgehan Kuey

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz