Borusan Lojistik, 2. Ekonomi ve Lojistik Zirvesi’ne katıldı

0
2123
Borusan Lojistik Genel Müdürü İbrahim Dölen
Renault Trucks


Gelişen ekonomi ve yeni pazarlar çerçevesinde lojistik sektörünün tüm boyutlarıyla tartışıldığı 2. Ekonomi ve Lojistik Zirvesi İstanbul’da yapıldı. Borusan Lojistik’in iki oturumun sponsorluğunu üstlendiği ve Borusan Lojistik Genel Müdürü İbrahim Dölen’in ana oturumda Türkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİM) adına bir konuşma yaptığı zirve zengin bilgi ve görüş alışverişine sahne oldu.

İlki geçen yıl gerçekleştirilen Ekonomi ve Lojistik Zirvesi’nin ikincisi 5 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Hilton Bomonti Otel’de yapıldı. “Rekabetçi ekonomi için güçlü lojistik” başlığıyla gerçekleşen etkinlikte Türk ekonomisinin büyüme dinamikleri, stratejik hedefleri ve yeni pazarlar bağlamında lojistik sektörünün geleceği ve stratejileri değerlendirildi; sektörün sorunları masaya yatırıldı. Borusan Lojistik, yüksek düzeyli katılımı ile dikkat çekti.

Borusan Lojistik, “Proje & Ağır Yük ve Enerji Lojistiği” ve “Tekstil ve Hazır Giyim Lojistiği” bölümlerinde iki oturumun sponsorluğunu üstlendi. Bu oturumların moderatörlüklerini Borusan Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Serdar Erçal ve Borusan Lojistik Uluslararası Taşımacılık Genel Müdür Yardımcısı Oktay Öztuğran yaptı. Serdar Erçal, ayrıca Otomotiv ve Yan Sanayi Lojistiği paralel oturumunun da moderatörlüğünü gerçekleştirdi. Borusan Lojistik Genel Müdürü İbrahim Dölen ise Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Türkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİM) adına ana oturumda bir konuşma yaptı.

İbrahim Dölen denizcilik sektörünün temel dinamiklerini değerlendirdi

Türkiye’nin denizyolu yük taşımacılığında geldiği nokta, fırsatlar ve sorunlar” başlıklı oturumda konuşan İbrahim Dölen, iç ve dış ticarette denizyolu taşımacılığının payı ve büyüme hedefleri; denizcilik sektörünün gündemindeki altyapı yatırımları; Ro-Ro’da mevcut projeler, yeni hatlar ve büyüme stratejileri; limancılık sektörünün büyüme eğilimleri, özelleştirmeler ile ortaya çıkan pazarda rekabet, çözüm arayan sorunlar; iç ve dış ticarette denizyolu taşımacılığının payı ve büyüme hedefleri ve denizyolu taşımacılığının diğer taşıma modlarıyla bütünleştirilmesinde gerçekleştirilen projeler ve atılması gereken adımlar başlıkları altında değerlendirmeler yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz