Borusan Lojistik, “Yılın Lojistik Projesi” ödülünü aldı

1
3116

Borusan Lojistik’in Ford Otosan ile gerçekleştirdiği proje ödül kazandı. Geçen yıl 1 milyon 430 bin Ford aracın elleçlenerek sevk edilmesini sağlayan Borusan Lojistik – Ford Otosan projesi, Lojistik Zirvesi’nde “Yılın Lojistik Projesi” seçildi.

Borusan Lojistik, önemli bir başarıya imza attı. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Ekonomi ve Lojistik Zirvesi kapsamında Lojistik’te Başarı Ödülleri verildi. Borusan Lojistik’in müşterisi Ford Otosan ile birlikte hayata geçirdiği stok ve sevkiyat projesi “Yılın Lojistik Projesi” ödülünü kazandı. Ödüller aday projeler hakkında www.lojistikhatti.com web sitesinde gerçekleştirilen oylama sonuçlarına göre verildi.

14 Mayıs Pazartesi günü 3. Ekonomi ve Lojistik Zirvesi’nin gala gecesinde düzenlenen törende Borusan Lojistik Genel Müdürü İbrahim Dölen ödülü DEİK Lojistik İş Konseyi Başkanı Turgut Erkeskin‘in elinden aldı.

Borusan Lojistik Genel Müdürü İbrahim Dölen, ödülü DEİK Lojistik İş Konseyi Başkanı Turgut Erkeskin’in elinden aldı.

400 binden fazla aracın sevkiyatı yapıldı

En ileri teknolojilerin kullanıldığı Borusan Lojistik – Ford Otosan projesi kapsamında geçen yıl fabrikadan çıkmış toplam 408 bin 460 adet Ford aracın sevkiyatı yapıldı. 297 bin 396 adet araç ihracat kapsamında yurtdışına, 111 bin 64 adet araç ise yurtiçi satış noktalarına sevk edildi.

Projede limanın kontrol noktasından geçtikten sonra hasar kontrolü yapılan araçlar sistemsel takip ile stok noktalarına yönlendiriliyor. Online olarak takip edilen araçlar yapılan planlama ve irsaliye ile gidecekleri adreslere sevkediliyor.

Liman ve stok sahasında yapılan tüm operasyonel ve raporlama işlemlerin online olarak takip edilmesi ve yönetilmesi için Borusan Lojistik bünyesinde yer alan yazılım ekibi tarafından geliştirilen program kullanıldı. Hem PC de hem de saha operasyonlarında kullanılan RFID el terminallerine özel iki ara yüz ile kullanılabilen program da tüm işlemler oluşturulan algoritmalar ile otomatik olarak çalışıyor; ama aynı zamanda ihtiyaçlar doğrultusunda manuel planlamaya ve müdahaleye izin verecek esnekliğe de sahip bulunuyor. Bu özelliği sayesinde program müşterilerin ihtiyaçlarına göre revize edilebiliyor.

Operasyon saha hareketlerinde tüm işlemler RFID el terminalleri ile yürütülüyor, tüm araçlar RFID araç içi taglar ile eşleştirilerek takip ediliyor. Tüm adresler her türlü hava koşullarına uygun dış ortam RFID yer tagı ile eşleştirilmiş durumda ve adres doluluk oranı online olarak takip edilebiliyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz