Belediyeler, TEMSA’nın çevre dostu araçlarını inceledi

0
884

Yurtiçindeki 20 bine yakın otobüs ve midibüsüyle Türkiye’nin en büyük araç parklarından birine sahip olan TEMSA, Antalya’da gerçekleşen Marmara Belediyeler Birliği Genel Kurulu’nda Türk mühendisleri tarafından tasarlanan MD9 LE model aracını sergiledi. TEMSA standını ziyaret eden çok sayıda büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanı, şirketin çevre dostu araçlarıyla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Marmara Belediyeler Birliği 2018 yılı 1. Olağan Meclis Toplantısı Antalya’da gerçekleştirildi. Marmara Belediyeler Birliği Başkanı ve aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mevlüt Uysal başta olmak üzere çok sayıda büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanının katıldığı toplantıların ana gündem maddesi, doğanın ve çevrenin korunması oldu. Yüzde 100 Türk mühendisleri tarafından tasarlanan çevre dostu araçlarıyla, son beş yıldır Türkiye’de sektör önderi konumunda bulunan TEMSA da Marmara Belediyeler Birliği Genel Kurulu’nun katılımcıları arasında yer aldı. TEMSA, şehiriçi taşımacılığında en çok tercih edilen araçları arasında bulunan MD9 LE’yi Marmara Belediyeler Birliği Genel Kurulu kapsamında sergiledi. TEMSA standını ziyaret eden çok sayıda büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanı, şirketin şehiriçi ulaşımında kullanılan çevreci araçlarından MD9 LE ve MD9 electriCITY ile ilgili yetkililerden ayrıntılı bilgi aldı; MD9 LE model araçta incelemelerde bulundu.

MD9 LE

MD9 LE, otomatik şanzımanı, bağımsız ön dingili, yükseklik ayarlı direksiyonu, geniş sürücü bölgesi ve ergonomik gösterge paneli ile sürücüler için konforlu bir sürüş keyfi sunuyor.

Tasarımda kullanılan paslanmaz ve kompozit malzemeler, aracın uzun ömürlü ve daha hafif olmasını sağlıyor.

Yüzde 100 Türk mühendisleri tarafından tasarlanan araç, üç kapısıyla hızlı ve rahat yolcu dolaşımına olanak tanırken, operatörlere ciddi bir maliyet avantajı sunuyor.

MD9 ELECTRICITY

TEMSA tarafından taşımacılık sektörünün ihtiyaçlarına göre geliştirilen MD9 electriCITY, fosil yakıt yerine sürdürülebilir bir enerji kaynağı olan elektrikle çalışıyor, sessiz olmasıyla şehirlerdeki gürültü kirliliğinin azaltılmasına da büyük katkı sağlıyor.

63 yolcu sığalı MD9 electriCITY; üç kapısı sayesinde hızlı yolcu indirme-bindirme olanağı sağlıyor.

200kwh batarya ile 230 km menzil özelliğine sahip olan bu otobüs, 6 saatte şarj edilebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz