IVECO Service Challenge’ın ikincisi başladı

1
625

IVECO’nun Avrupa’daki servislerinin en iyi servis unvanını kazanmak için yarıştıkları IVECO Service Challenge yarışmasının ikincisi Ocak 2018’de başladı. IVECO’nun marka akreditasyon programının bir parçası olan yarışmaya markanın ağır kamyon filolarına hizmet veren Avrupa çapındaki 250 kamyon servisi katılıyor.

IVECO’nun kamyon servisi uzmanlaşma programı ve Service Challenge yarışması, müşterilere, en gelişmiş diagnostik aletlerini kullanan iyi eğitimli ve uzman teknisyenler tarafından nitelikli, hızlı ve etkin bir hizmet sunulmasını amaçlıyor.

IVECO, Avrupa kamyon servis ağındaki en iyi servis takımını ödüllendireceği Service Challenge yarışmasının ikincisini başlattı. İlk yarışmaya IVECO’nun Avrupa çapındaki müşterilerinin ağır kamyon filolarını destekleyecek profesyonel bir yaklaşım göstererek bu unvan için mücadele eden 204 yetkili servis takımı katılmıştı. 13 finalist takım, geçen yılın ekim ayında Torino’da düzenlenen ve IVECO Müşteri Merkezi, ana yedek parça deposu ve motor üretim fabrikası ziyaretlerinin yanı sıra ödül törenini de içeren üç günlük bir etkinlikte bir araya gelmişti. İtalya, İspanya, Almanya, Hollanda, Fransa, Birleşik Krallık, Polonya ve Çek Cumhuriyeti’nden sekiz takım kendi pazarlarında “En İyi Kamyon Servisi” unvanını kazanırken, İtalyan Tentori Veicoli Industriali takımı “En İyi Avrupa Kamyon Servisi” unvanını elde etti.

IVECO Service Challenge yarışmasının ilkinde seçim kriterleri, takımların müdahale hızlarına ve etkinliklerine (Varış Süresi + Onarım Süresi), yedek parça bulunurluğuna (Parça Bulunurluk Endeksi ile ölçülerek) ve değerlendirme aylarında gösterdikleri teknik yetkinliğe odaklanmıştı.

Service Challenge yarışmasının ikincisinde değerlendirme kriterleri, 24 saat içinde Varış ve Onarım Süresi ve geri çağırma kampanyaları yönetimindeki etkinliğin yanı sıra takımlar tarafından sağlanan desteğin niteliğini ölçmede daha ayrıntılı bir yaklaşım ile zenginleştirildi. Bu yaklaşım, teknisyenlerin zorlu beceri eğitimlerini tamamladıklarını ve gerekli sertifikalara sahip olduklarını doğrulmayı ve atölyelerine gelen araçların her türlü onarım işlerini yapabilmek için gereken yetkinliğe sahip bulunduklarının ikinci kez kontrol edilmesini gerektiriyor. Kamyon servisleri ayrıca kendi depolarındaki yedek parça bulunurluğu ile değerlendirilecek.

Service Challenge yarışmasının ilki, en iyi olmak için aralarında arkadaşça bir rekabetin yaratıldığı takımların tüm Avrupa’dan katılımını sağlamada başarılı olmuştu. Servis ağı tarafından sağlanan desteğin niteliğinin yeni bir seviyeye çıkartılmasına katkıda bulanan yarışma, takımların kamyon servisi uzmanlaşma programı ile oluşturulan sürekli gelişim sürecine olan adanmışlıkları için de bir teşvik oldu.

IVECO, müşterilerin her zaman ağır kamyon filolarının özel ihtiyaçlarına adanan uzmanlaşmış ve yüksek etkinlikte atölye hizmetlerine ulaşmasını garanti etmeyi amaçlayan bir sertifika programı aracılığıyla Avrupa çapında 250 kamyon servisinden oluşan bir ağ oluşturdu. Uzman çalışan eğitimini, uzatılmış hizmet sürelerini ve yüksek parça bulunurluğunu de içeren tüm iş alanlarında zorlu ölçütleri karşılayan sertifikalandırılmış kamyon servisleri, müşterilere sadece uzmanlığı ve müşterilere adanmışlığı temel alan yüksek nitelikli bir hizmet sunmuyor, aynı zamanda araçlarının yolda kalma sürelerini ve verimliliklerini en üst seviyeye çıkarmayı da kendine görev ediniyor.

IVECO kamyon servislerinin sunduğu hizmetler

Yüksek nitelikli onarımlar: En gelişmiş diagnostik aletleriyle donatılmış deneyimli IVECO çalışanları, onarımlarda mükemmellik, hızlı teslimat süresi, en aza indirilmiş bekleme süresi

En iyi takım: En iyi ağır kamyon satış ve satış sonrası takımları

Uzatılmış hizmet süreleri

Ulaşılabilirlik: Tüm önemli ağır kamyon güzergahlarını kapsayan ağ

Parça bulunurluğu: Aracın hızlı onarımı için nitelikli lojistik hizmetler ve anında parça bulunurluğu

Hizmet önceliği: Teknik destek için öncelik

Çok sayıda teknik hizmet: Treyler servisi, lastik servisi, kaporta boya hizmeti, AdBlue hizmeti

Ek hizmetler: kamyon yıkama hizmeti, bağlantılı oteller ve daha fazlası

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here