Renault Trucks’ın tesis içi mekik otobüsleri elektrikle çalışıyor

0
187
Electric-buses-Renault-Trucks-site_02
Renault Trucks, 2021 Ocak ayının başından bu yana Faure işbirliği ile Lyon tesisindeki çalışanların tesis içindeki yolculukları için tamamen elektrikli Volvo otobüslerini kullanıyor.

Elektrikli mobilite, küresel CO2 yayımlarıyla mücadele ve kentsel alanlarda hava kalitesini iyileştirmek için Renault Trucks‘ın tercih ettiği bir çözüm. Üretici, 2021 Ocak ayının başından bu yana Faure işbirliği ile Lyon tesisindeki çalışanların tesis içindeki yolculukları için tamamen elektrikli Volvo otobüslerini kullanıyor. Bu girişim, yılda altmış ton CO2 tasarrufu sağlayacak.

Renault Trucks, küresel CO2 yayımlarıyla mücadele amacıyla elektrikli mobiliteyi stratejisinin ve ilgisinin merkezine yerleştirdi. Üretici, kendi tesislerindeki hava kalitesi konusunda da benzer bir tutumu benimsedi ve bu da Lyon tesisinde çalışanların taşınması için yeni bir tamamen elektrikli otobüs hattının açılmasına yol açtı. Renault Trucks‘ın da içinde yer aldığı Volvo Grubu‘nun bir parçası olan Volvo Bus‘ın iki elektrikli otobüsü, 2021 Ocak ayının başından bu yana hizmet veriyor.

Electric-buses-Renault-Trucks-site_01
Renault Trucks’ın da içinde yer aldığı Volvo Grubu’nun bir parçası olan Volvo Bus’ın iki elektrikli otobüsü, 2021 Ocak ayının başından bu yana hizmet veriyor.

Her sabah ve akşam, iki elektrikli otobüs, Vénissieux istasyonundaki multimodal taşımacılık merkezi ile çeşitli Renault Trucks çalışma alanları arasında sefer yapıyor. Bu mekikler aynı zamanda çalışanları şirket içinde, Vénissieux ve Saint-Priest tesisleri arasında gün boyunca taşıyor. 800 çalışan ya da her beş çalışandan biri, her gün bu ücretsiz hizmeti kullanıyor. Toplamda yılda 175 bin yolcu taşınıyor ve 50 bin km yol yapılıyor. Bu elektrikli otobüslerin kullanılması yılda altmış ton CO2 tasarrufu sağlayacak.

Hizmet, personel taşımacılığında Berliet’nin ve ardından da Renault Trucks‘ın uzun süredir ortağı olan Faure tarafından yürütülüyor. Renault Trucks, şirket ile sekiz yıllık yeni bir ortaklık anlaşması imzaladı. Özel sübvansiyonların önde gelen kaynağı Moebus‘un desteğiyle Faure, tamamen elektrikli Volvo otobüslerini satın alan ilk Fransız şirketi oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here