Deprem bölgesine 5 adet özel donanımlı acil müdahale ve yangın söndürme aracı 

0
467
MAN_Deprem_Hibe
Her türlü arazi ve zorlu yol koşullarında kullanıma uygun 4x4 tahrikli, çift kabinli MAN TGM 18.290 4x4 BB CH tip araçlar, Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Malatya ve Adıyaman Belediyelerine teslim edildi.

MAN ailesi, Türkiye’yi sarsan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afet bölgesine yönelik başlattığı desteği kesintisiz sürdürüyor. Afetin ilk gününden itibaren ilgili resmi ve özel kurumların koordinesinde acil ihtiyaçlar doğrultusunda ayni ve nakdi yardımlara başlayan MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş., depremin ağır hasar verdiği Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Malatya ve Adıyaman illerine yangın söndürme ve arama-kurtarma çalışmaları için özel donanıma sahip 5 adet itfaiye aracı hibe etti. 290 BG gücündeki motoru ile her türlü arazi ve zorlu yol koşullarında kullanıma uygun 4×4 tahrikli, çift kabinli MAN TGM 18.290 4×4 BB CH tip araçlar, Ankara Akyurt’taki MAN tesislerinde teslim edildi.

Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. adına Genel Müdür Tuncay Bekiroğlu, Kamyon Satış Direktörü Serkan Sara, Otobüs Satış Direktörü Can Cansu ve Kamu Satış Müdürü Taylan Aslanoğlu’nun da hazır bulunduğu teslimat törenine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Rüstem Keleş, Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığından Veli Yıldır, Ahmet Öztürk, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cafer Yılmaz, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay ve İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu ile Adıyaman Belediyesi Meclis Üyesi Muhittin İzci katıldı.

Yangın söndürme ve arama-kurtarma çalışmaları için özel donanımlı

Teslim edilen araçlar sürücü artı 5 kişinin binebildiği çift kabinli, 290 BG gücüne sahip her türlü zorlu arazi ve yol şartlarında kullanıma uygun 4×4 araçlar. Her birinin önünde 6 ton çekme kapasitesine sahip çelik halatlı hidrolik kurtarma vincinin bulunduğu araçlarda, 4.000 litre kapasiteli su tankı, 500 litre kapasiteli imdat suyu tankı, 200 litre kapasiteli içme suyu tankı ve 200 litre kapasiteli köpük tankı bulunuyor. Araçta yüksek kapasiteli su pompası, şoför mahallinden kumandalı yükseltilebilir tip su/köpük monitörü ve taşınabilir monitörün yanı sıra ayrıca çeşitli arama kurtarma ekipmanları mevcut.

Törene katılan belediyelerin yetkilileri ise Türkiye’nin afet karşısında tek yürek olduğunu, bu zorlu süreçte, MAN ailesi ve bölgeye destek olan herkese teşekkür ettiklerini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz