ŠKODA tasarım dili ENYAQ ile gelişmeye devam ediyor

0
198
SKODA-ENYAQ-iV-1
ENYAQ iV’nin yayımlanan çizim görselleriyle tasarımı büyük ölçüde ortaya çıktı.

ŠKODA, ilk elektrikli SUV modeli ENYAQ iV ile tasarım dilini evrimleştirmek adına bir adım daha atacak. 1 Eylül’de Prag’da gerçekleştirilecek dünya prömiyeriyle tanıtılacak olan ENYAQ iV’nin yayımlanan çizim görselleriyle tasarımı büyük ölçüde ortaya çıktı.

ŠKODA’nın SCALA, KAMIQ ve dördüncü nesil OCTAVIA ile güncellenen tasarım dili üzerine yapılan ENYAQ iV, aerodinamik çizgileri, dinamik tasarımı ve güçlü duruşuyla dikkat çekecek. ENYAQ iV’nin arka tasarımında da C motifli stop grubu ve logo yerine ŠKODA harflerinin yazılması gibi markaya özgü detaylar bulunuyor.

SKODA-ENYAQ-iV-2
ENYAQ iV’nin arka tasarımında da C motifli stop grubu ve logo yerine ŠKODA harflerinin yazılması gibi markaya özgü detaylar bulunuyor.

Full-LED matrix farları ve gündüz sürüş ışıklandırmalarıyla ilk bakışta dikkatleri toplayan ENYAQ iV, içeride de ferah bir yaşam alanı sunacak.

ENYAQ iV, arkadan çekişli veya dört çeker olarak tercih edilebilecek. Bunun yanı sıra tüm ihtiyaçlara uyum sağlayacak şekilde üç farklı batarya ve beş farklı güç seviyesiyle sunulacak. Yüzde 100 elektrikli güç ünitesine sahip olacak ENYAQ iV, hızlı şarj özelliği ve azami 125 kW kapasitesi ile sunulacak ve 500 kilometreye kadar menzile sahip olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here