Petrol Ofisi Madeni Yağlar, 7 bin usta ile buluştu

0
1052
Renault Trucks

Türkiye akaryakıt ve madeni yağlar pazarı önderi Petrol Ofisi, 42 ilde 48 noktada düzenlediği ‘Maxima – Usta Buluşmaları’ ile 57 günde 7 bin usta ile buluştu. Tüm Türkiye’yi kapsayan ‘Maxima – Usta Buluşmaları’nda distribütörleri, sanayi sitelerindeki işyerleri ile otomobil özel servis temsilcileriyle bir araya gelen Petrol Ofisi Madeni Yağlar, yeniden tanıtım çerçevesinde görsel kimliğiyle yenilenen ve pazardaki en yenilikçi ürün ailesi olan Maxima motor yağlarının özelliklerini tanıttı.

Petrol Ofisi Madeni Yağlar’ın madeni yağlar ve kimyasallar pazarındaki aralıksız sekiz yıllık önderliğinin en önemli ayağını oluşturan distribütörlerinin katılımıyla sanayi sitelerindeki işyeri temsilcileri için düzenlediği ‘Maxima – Usta Buluşmaları’, çok önemli bir başarıya imza attı. İki aydan bile kısa bir sürede 42 ilde 48 noktada yapılan ‘Maxima – Usta Buluşmaları’, tüm Türkiye’yi kapsadı. ‘Maxima – Usta Buluşmaları’nın başarısı, planlananın da üzerine çıktı. Hedeflenen iki aylık süreçten erken tamamlanan ‘Maxima – Usta Buluşmaları’, planlanan 5 bin 500 ustanın da çok üzerine çıkarak toplamda 7 bin kişiye ulaştı.

Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu

Usta Buluşmaları, Edirne’den Van’a kadar uzandı

Maxima – Usta Buluşmaları’nın Türkiye turu, 5 Mart’ta İstanbul’da dört ayrı noktada düzenlenen yemekli toplantılarla başladı. ‘Maxima – Usta Buluşmaları’ daha sonra sırasıyla; Adana, Tekirdağ, Hatay, Çorlu, İskenderun, Gaziantep, Mersin, Manisa, İzmir, Aydın, Balıkesir, Adapazarı, Bursa, Eskişehir, Düzce, Ankara, İzmit, Konya, Düzce, Kayseri, Denizli, Aksaray, Uşak, Rize, Artvin, Afyon, Trabzon, Giresun, Antalya, Kastamonu, Çorum, Isparta, Tokat, Burdur, Samsun, Erzincan, Malatya, Erzurum, Elazığ ve Van’da gerçekleştirildi. Petrol Ofisi Madeni Yağlar’ın tüm Türkiye’yi kapsayan ‘Maxima – Usta Buluşmaları’, 27 Nisan’da Diyarbakır’da düzenlenen son etkinlik ile tamamlandı.

Öngörülerin de üzerine çıktı; 57 günde 7 bin ustaya ulaştı

Maxima – Usta Buluşmaları’ ile Petrol Ofisi Madeni Yağlar’ı pazarda zirvede tutan başta distribütörler olmak üzere bayiler, özel servis temsilcileri ve ustalarla bir araya gelmeyi hedeflediklerini kaydeden Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu, “Düzenlediğimiz usta buluşmaları, öngörülerimizin de üzerinde bir başarıya imza attı. İki aydan kısa sürede 7 bin ustaya ulaştık. Başlattığımız bu Türkiye turu, pazara hareket getirdi, diğer markalar da bizi takip etti.” dedi.

16 bin noktayla Türkiye’nin her yerinde çözüm sunuyor

Akaryakıt istasyonları, Maxima – Maximus Yağ Değişim Merkezleri ve distribütör ağı ile yurt çapında 16 bin noktada satış yaptıklarını belirten Sezgin Gürsu, “Petrol Ofisi Madeni Yağlar olarak ürünlerimizi pazara sunmadan önce pazarın değişen ihtiyaçlarına karşılık veriyor ve ürün yelpazemizi sürekli yeniliyoruz. Her araç markasına ve modeline en ideal çözümler sunan bir Maxima ürünü bulunuyor. Bu değişim sürecinde de tüm iş ortaklarımızla bir araya gelerek, yeniliklerimizi paylaştık, çok önemli geri dönüşler aldık.” şeklinde konuştu.

350’den fazla ürünle Türkiye’nin tüm ihtiyacını karşılıyor

Türkiye’nin ve geniş bir uluslararası coğrafyanın en gelişmiş laboratuvarına ev sahipliği yapan Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi (POTEM) ile sahip oldukları çok önemli Ar-Ge gücüne de vurgu yapan Sezgin Gürsu, “Petrol Ofisi Madeni Yağlar, toplamda 350’den fazla ürünü Derince’deki fabrikasında üreterek Türkiye’deki tüm madeni yağ ihtiyacına karşılık vermekle kalmıyor, dört kıtada 33 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Sahip olduğumuz Ar-Ge gücü, ileri teknoloji ve üstün üretim kalitesi, sığası ile Türkiye’de yollara çıkan her otomobil için uygun bir Maxima çözümü sunabiliyoruz.” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz