Tırsan, Sarp Intermodal’e 200 adetlik filo teslimatının 120 adedini gerçekleştirdi

3
1339
Sarp-Intermodal-(2)
Tırsan’ın Samandıra yerleşkesinde gerçekleştirilen teslimat törenine Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Sarp Intermodal Yönetim Kurulu Başkanı Onur Talay, Sarp Intermodal Genel Müdürü Şenol Taş, Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç ve Daf-Tırsan Satış Yöneticisi Akgün Nuhoğlu katıldı.

İntermodal taşımacılığın öncü firmalarından Sarp Intermodal ve Tırsan, işbirliklerinin sonucu 200 adetlik Kässbohrer Swap Body K.SWAU C+ filo teslimatının 120 adedini gerçekleştirdi.

Tırsan, en geniş ürün yelpazesiyle lojistik firmalarının ilk tercihi olmaya devam ediyor. Bulgaristan, İtalya ve Almanya’da bulunan ofisleriyle Türkiye ile Avrupa arasında intermodal taşımacılık hizmeti sunan Sarp Intermodal, tercihini yine Tırsan’dan yana kullanarak filosuna eklediği 200 adet Kässbohrer Swap Body K.SWAU C+’nin 120 adedini teslim aldı. Tırsan’ın Samandıra yerleşkesinde gerçekleştirilen teslimat törenine Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Sarp Intermodal Yönetim Kurulu Başkanı Onur Talay, Sarp Intermodal Genel Müdürü Şenol Taş, Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç ve Daf-Tırsan Satış Yöneticisi Akgün Nuhoğlu katıldı.

Tırsan, üretimde tarihi rekor kırdı

Teslimat töreninde açıklamalarda bulunan Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, 55’den fazla ülkedeki müşterileri için en verimli çözümleri üreten Tırsan’ın yurtdışında büyümesini hızlandırdığına dikkat çekerek, şunları söyledi: “Ekonomik olarak zor dönemlerden geçiyoruz. Ancak her krizin sonucunda yeni bir fırsat doğacaktır. Ama bu tür dönemlerde bizim yaptığımız gibi o fırsatın hazırlıklarını yapmak gerekiyor. Yeni çalışma alanlarında, yeni rekabet analizinde ihtiyaçları tespit etmek, müşteriye daha yakın durmak ve bütün bunların sonucunda da müşterilerden alacağınız geri dönüşlerle yeniden organizasyonunuzu ve işbirliğinizi geliştirecek alanlara yönelmeniz gerekiyor. Biz de Tırsan olarak bunu yapıyoruz. 2018’de bütün bu çalışmalarımızın sonucunu gördük ve üretim tarihimizin rekorunu kırdık. 10 bini aşkın sayıda üretim yaptık ve bunun yaklaşık 9 binini ihraç ettik.

Sarp-Intermodal-(1)
Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, 55’den fazla ülkedeki müşterileri için en verimli çözümleri üreten Tırsan’ın yurtdışında büyümesini hızlandırdığına dikkat çekti.

“Avrupa’nın en hafif Swap Body aracını ürettik

Tırsan olarak bu yıl da yurtdışında büyümeye devam edeceklerini ifade eden Çetin Nuhoğlu, “Bu şekilde hem yurtdışındaki yeni trendleri görüyoruz hem de oradaki zorlukları anlıyoruz; ayrıca müşterilerin yeni bakış açılarını ve iş modellerini görüyoruz. Bu gözlemlerimize dayanarak intermodal taşımacılığa yönelme kararı aldık ve geçen sene Avrupa’nın en hafif Swap Body aracını yaparak, 67. IAA Fuarı’nda sergiledik. Sarp  Intermodal, intermodal taşımacılıkta öncü firmalardan biri. Geçen yıl kendilerine teslim ettiğimiz 20 adet Swap Body aracından sonra, şimdi de 100 adet K.SWAU C+ teslim ediyoruz, sene sonunda ise 80 adet daha araç teslim edeceğiz.” açıklamalarında bulundu.

Birincilik ödüllerimiz Türk mühendislerinin gücünü gösteriyor

Tırsan’ın kaliteli ve verimlilik odaklı ürünleriyle Avrupa’daki markalar içerisinde iki kez birinci seçilerek ödül aldığını vurgulayan Nuhoğlu,  “2016 ve 2018 yılında dünyanın en prestijli inovasyon ödülü Treyler İnovasyon Ödülleri’nin sahibi olduk. Bu ödüller, Türk mühendisliğinin geldiği güçlü yeri gösteriyor. Müşterimizin rekabet gücünü artırırken, kalite konusunda uzun dönemli bir ilişki kuruyoruz. Hepsinden öte sadece birilerinin yaptığını yaparak değil, onlardan daha iyi yaparak bunu sağlıyoruz.” dedi

“Rekabetçiliği artıracak yeni iş modellerine ihtiyaç var

Avrupa’daki daralma nedeniyle Türk firmalarının zor günler geçirdiğini ve bu zorlukların aşılması için rekabet güçlerini artırmaya yönelik yeni iş modelleri geliştirmeleri gerektiğini belirten Çetin Nuhoğlu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Avrupa’daki daralma tabii ki ilk önce taşımacılık sektörünü etkiliyor. Avrupa’daki daralma nedeniyle Türkiye’nin genel ihracatında özellikle de otomotiv tarafında çok ciddi bir düşüş yaşandı. Bu nedenle yeni iş modellerine ihtiyaç var. Daha rekabetçi olmalıyız. Bu tip krizlerin en önemli avantajlarından biri de her firmanın kendi süreçlerine daha detaylı bakabilmesi, tasarrufa daha önem vermesi. Dolayısıyla bu tür kriz dönemlerinde daha fazla çalışmamız, daha zinde olmamız daha fazla beyin jimnastiği yapmamız gerekiyor.

TIRSAN_IAA_2018_03
Tırsan ödüllü Ar-Ge merkezi tarafından geliştiren sektörün en hafif Swap Body aracı K.SWAU CL 67’nci IAA fuarında yoğun ilgi gördü. Kara, deniz ve demiryolu taşımalarında en ekonomik geçişi sağlamak için geliştirilen Kässbohrer Perdeli Swap Body aracı, C64 taşıma kodu, 34 euro palet sığası ve 3 bin 900 kg’lik boş ağırlığı ile azami verimlilik sağlıyor. Sektörün en hafif Swap Body aracı K.SWAU CL, daha fazla hız, verimlilik ve sığa isteyen firmaların ilk tercihi olan intermodal taşımacılığa uygun güçlü şasisi ve azami yük sığası sayesinde işletme maliyetlerini en aza indiriyor.

Filo yatırımında tek tercihimiz Tırsan

Kalitesi, operasyonel esnekliği ve verimliliğinden dolayı filo yatırımlarında sadece Tırsan’ı tercih ettiklerine dikkat çeken Sarp Intermodal Yönetim Kurulu Başkanı Onur Talay, “Sarp Intermodal olarak iki gün önce 5. yılımızı kutladık. O günden bu yana özellikle yoğun olarak kullandığımız 45’lik konteyner tarafında adetlere bakıldığında en fazla hareket sağlayan şirket konumundayız. Ancak kapalı kasa araçlarla yaptığımız taşımalarda dokunamadığımız alanlar oluyordu ve biz de bir arayışa girerek Swap Body yatırımına karar verdik. Bu araçlar için de tercihimiz 3 yıl önce işbirliğine başladığımız ve 3800 kg ağırlığında, 26 tonlara kadar taşımamıza olanak sağlayan şasisinden oldukça verim aldığımız Tırsan’dan başkası olamazdı.  Bundan sonra yapacağımız tüm şasi ve konteyner yatırımları da Tırsan olmaya devam edecek. Umut ediyorum ki filomuzdaki Tırsan araçlarımızın sayısını artırarak devam ettiririz ve kalitesine güvendiğimiz Tırsan ile beraber yapımızı kuvvetlendiririz. Bunun yanı sıra Tırsan Finansman A.Ş. bu proje esnasında finansman desteği ile de firmamıza büyük destek oldu. Projenin tamamı Tırsan Finansman şirketi tarafından finanse edildi. Bu yatırımlarımızın son derece isabetli bir yatırım olduğunu düşünüyoruz ve hali hazırdaki operasyonlarımızı bu araçlarla devam ettireceğiz.” şeklinde konuştu.

Almanya ofisi açıldı, sırada İngiltere var

Sarp Intermodal’in Türkiye’de intermodal taşımacılık yapmak için kurulan ilk şirket olduğunu hatırlatan Talay, “Sarp Intermodal; taşımacılık, depolama ve gümrükleme hizmetlerinin yanı sıra gemi ikmal çözümleri de sunuyor. Yurtdışında Bulgaristan ve İtalya’dan sonra Almanya’da ofisimizi açtık. Yılın son çeyreğinde İngiltere ofisimizi açmayı planlıyoruz. Grup bünyesinde Sarp Intermodal ve Sarp Ekspres olmak üzere iki şirketimiz bulunmakta. Intermodal altyapısı kullanarak, tüm parsiyel operasyonlarımızı Sarp Ekspres adı altında entegre etmeye başladık. Aslında bu araç yatırımımızın amacı da şu anda treylerler ile yapmakta olduğumuz parsiyel taşımalarımızın tamamını swap body araçlara kaydırmak istememiz. Sarp Intermodal olarak müşterilerimiz tarafından tercih edilen bir firmayız. Bu sebeple işimizi iyi yaptığımızı düşünüyoruz.” açıklamalarında bulundu.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here