Allison Transmission, SICUR 2018’de yeni Magirus itfaiye kamyonunu sergiledi

0
1519
Magirus İspanya, Portekiz ve Güney Amerika Satış Direktörü Alejandro Martínez ve Allison Transmission İspanya İş Geliştirme Müdürü Trond Johansen
Renault Trucks

Daha yüksek hızlanma ve gelişmiş manevra kabiliyeti için Allison 3000 serisi şanzıman ile donatışmış kompakt acil durum aracı, şehiriçi kullanım için ideal çözümler sunuyor.

Allison Transmission, Madrid’de düzenlenen SICUR 2018 Uluslararası Güvenlik ve İtfaiye Fuarı’nda tam otomatik şanzıman donanımlı yeni Magirus City itfaiye aracını sergiledi. Şehiriçinde kullanım için ideal olan bu araç, yüksek hızlanma ve manevra kabiliyeti için kısa dingil mesafesi, ince gövde tasarımı ve Allison 3000 şanzıman donanımı ile sunuluyor.

Daha yüksek hızlanma ve manevra kabiliyeti için Allison 3000 serisi şanzıman donanımlı Magirus City itfaiye kamyonu, kısa dingil mesafesi ve ince gövde tasarımı ile şehiriçi kullanımda ideal olan Iveco 4×2 şasisine sahip.

Magirus İspanya Satış Direktörü Alejandro Martínez, yaptığı açıklamada “Magirus itfaiye kamyonu, Allison şanzıman donanımı sayesinde daha büyük araçlara benzer özellikleri ve avantajları sunan bir araç haline geliyor. Aradaki fark, daha büyük araçlar için imkansız olan zorlu dönüşlerin yapılabilmesi ve dar sokaklara girişlerin kolaylaşması gibi avantajlar oluyor.” dedi.

Euro 6c ölçütüne uyumlu Iveco Eurocargo120E25 4×2 şasisine sahip olan bu kompakt araç, beş itfaiyeciyi rahatça taşımak için yeterli alana sahip çift kabin içeriyor. Dört koltuk ayrı ayrı solunum aleti(SCBA) ile donatılıyor. Aracın ayrıca, 10 bar’da yaklaşık 2.000 l / dakika ve 40 bar’da 250 l / dakika’lık akış hızlarını garanti eden bir Magirus MPH230 pompası bulunuyor.

Allison Transmission İspanya İş Geliştirme Müdürü Trond Johansen ise konu ile ilgili olarak “Allison şanzımanın güvenilirliği, itfaiye ekiplerine yangın ve acil durum ile ilgili olay yerine hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşabilmenin avantajını sunuyor. Acil durumlarda, hem araç performansı hem de hızlanma hayati önem taşıyor. Kesintisiz Güç Teknolojisi sayesinde Allison şanzımanlar, motorun artan hızlanma performansı ve daha kısa ulaşım süreleri için tekerleklere sarsıntısız ve sürekli olarak güç aktarımını garantiliyor.” dedi.

Allison Transmission, SICUR 2018 Uluslararası Güvenlik ve İtfaiye Fuarı’nda tam otomatik şanzıman donanımlı yeni Magirus City itfaiye aracını sergiledi.

Geliştirilmiş frenleme ve azaltılmış fren aşınması için hidrolik retardere sahip Allison şanzıman ile 250 beygir gücündeki Iveco motor kombinasyonu, acil durum görevleri için en ideal sürüşü garanti ediyor.

Martinez, “Bu şanzımanlar, acil durumlar için muhteşem bir çözüm. Azami sürüş verimliliğinin yanı sıra sürücülerin olay yerine hızla giderken, vites değişimiyle dikkatlerini dağıtmadan sadece yola konsantre olmalarını sağlıyor. Buna ek olarak, Allison tam otomatik şanzımanlar, çok nadiren arızalanıyor. Bu nedenle müşteriler, aracın çalışma ve hizmet verme süresine oldukça güveniyor.” şeklinde konuştu.

SICUR‘da sergilenen ağır hizmet kamyonlarının yarısı, Allison tam otomatik şanzıman donanımına sahipti.

Allison şanzıman donanımlı itfaiye kamyonunda, 10 bar’da yaklaşık 2.000 l / dakika ve 40 bar’da 250 l / dakika’lık akış hızlarını garanti eden Magirus MPH230 pompası bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz