IVECO, tarihi Suzzara fabrikasında 1.600.000’inci Daily’nin üretimini kutluyor

0
1086
IVECO-Suzzara-1.600.000
IVECO, Suzzara fabrikasındaki montaj hattından çıkan 1.600.000'inci Daily aracını kutluyor.

Markanın hafif ürün yelpazesindeki ikonik araç rekor bir kilometre taşına ulaştı. Bu sonuç, yıllar boyunca Daily‘nin tarihini yazan herkesin özverisi sayesinde elde edildi.

IVECO, her zaman IVECO’nun hafif araç üretimi için bir referans olan ünlü Suzzara fabrikasındaki (Mantua, İtalya’da) montaj hattından çıkan 1.600.000’inci Daily aracını kutluyor. Daily, 40 yılı aşkın bir süredir kendisini sürekli olarak yeniden icat eden, yenilikçilik, çok yönlülük ve verimliliğin sınırlarını zorlayan, müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını öngören gerçekten ikonik bir araç konumunda. Araç, DNA’sına sadık kalarak birçok çığır açan yenilik ve sektörde ilkleri hayata geçirdi. Bu güçlü yönler, 7 tonluk modeliyle yüksek taşıma kapasitesi segmentinin önderi ve doğal gazlı hafif ticari araç sürümü için bir referans noktası olan Daily’nin pazardaki kalıcı başarısının temelini oluşturuyor.

Kilometre taşı araç, 176 beygir gücündeki 3.0 litrelik Euro VIE Ağır Hizmet dizel motoruyla donatılan 35C18H V model van sürümünde bir yeni Daily.

IVECO Suzzara Fabrika Müdürü Giorgio Ricci, konuyla ilgili olarak “40 yılı aşkın Daily üretimini temsil eden fabrikamız için bu önemli kilometre taşından son derece gurur duyuyoruz. Bu araç, onu her zaman diğer araçlardan ayıran çok yönlülüğü, gücü, sağlamlığı ve performansı gibi temel özellikleriyle piyasada bir referans noktası. Müşterilerin iş ihtiyaçlarını karşılamak için giderek daha gelişmiş bağlanabilirliği, sürdürülebilirliğe odaklanması ve her zaman IVECO’nun DNA’sının bir parçası olan geleneksel değerleri ile yeni Daily, kategorisinde en iyiler arasında yer alan Toplam Sahip Olma Maliyeti (TCO) ile yüksek performanslı ve rekabetçi bir seyahat ortağı.” dedi.

Suzzara tesisindeki ekip, şasi montajı ve kabin gövdesinden boya ve şanzıman montajına, iç döşeme montajından son kontrole kadar üretim sürecinin her aşamasında yüksek bir sinerji içinde çalışıyor. Fabrika ayrıca askeri ve yangınla mücadele uygulamaları için özel sürümler de üretiyor. Tesis, 2007’den beri sıfır hata, israf ve kazayı hedefleyen bir üretim sistemi olan Dünya Klasında Üretim (WCM) standartlarına göre çalışıyor. Tesis kısa süre önce uluslararası bir yönetim danışmanlığı firması olan Agamus Consult ve Alman Automobil Produktion dergisi tarafından verilen “Özel Ödül: Mükemmel Gelişim Kültürü“nü kazandı.

Zor bir pazar ve küresel durum kapsamında teknolojiyi ve çalışma ortamını iyileştirmek amacıyla “Öngörülemeyenlere hakim olmak” sloganına sadık kalarak, VUCA’yı sürekli iyileştirme için bir fırsata dönüştüren Suzzara fabrikası, çalışanlarına ve süreçlerine rehberlik etmek için ekibinin stratejik liderliğinden yararlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here