PETRONAS Team De Rooy IVECO, 2022 Dakar Rallisi’ni dört gözle bekliyor

0
224
IVECO-DAKAR-2020
PETRONAS Team De Rooy IVECO, Dakar Rallisi'nde Janus van Kasteren jr ve Hans Stacey tarafından sürülecek iki IVECO Powerstar kamyon ve direksiyonunda Mitchel van den Brink'in bulunduğu bir IVECO Trakker ile yarışacak.

PETRONAS Team De Rooy IVECO, Dakar Rallisi’nde Janus van Kasteren jr ve Hans Stacey tarafından sürülecek iki IVECO Powerstar kamyon ve direksiyonunda Mitchel van den Brink’in bulunduğu bir IVECO Trakker ile yarışacak.

2022 rallisi, IVECO, PETRONAS ve Team De Rooy arasındaki 10. Dakar Rallisi yarışı işbirliği olarak bir dönüm noktası olacak.

PETRONAS Lubricants International, IVECO ve FPT Industrial ile ortak mühendislikle geliştirilen yağı sağlayan isim sponsoru ve teknik ortak olacak.

Suudi Arabistan’da üçüncü kez gerçekleştirilecek dünyanın en zorlu rallisi olan Dakar 2022‘de PETRONAS Team De Rooy IVECO için hazırlıklar sürüyor.

IVECO‘nun Dakar Ralli yarışıyla geçmişi, destek kamyonları sağlamaya başladığı 1979’a kadar uzanıyor ve PAC 260 ve 190 modelleriyle 80’lerde devam ediyor.

IVECO, Petronas ve Team De Rooy arasındaki işbirliği, IVECO’nun bir Trakker ile kazandığı 2011 Fas Rallisi’nde başladı ve Dakar Rallisi’nde 2012 ve 2016’da iki zaferle sonuçlanan heyecan verici bir yolculuğa başladı.

Takım, yarışın zorlu arazilerinde iki IVECO Powerstar ve bir Trakker ile yarışacak. Onuncu yıl için IVECO ekibin resmi tedarikçisi olacak ve onlara araç, motor ve yedek parça sağlayacak. Tüm IVECO kamyonları, FPT Industrial tarafından özel olarak tasarlanan ve 1000 beygire kadar güce sahip IVECO Cursor 13 motorlara sahip. 2022 Dakar Rallisi, sürücüleri yeni arazilere ve uçsuz bucaksız kumlara götürecek yeni bir rota ile Suudi Arabistan’a geri dönüyor. Yarışmacılar, kum tepelerinin ve kanyonların ve her türlü kumlu arazinin üstesinden gelecek ve bu zorlu rotada yön kaybetmemek için en iyi navigasyon becerilerine ihtiyaç duyacak. Yarış, 4.300 km’si Özel Etaplar olmak üzere toplam 8.000 km’den oluşacak.

IVECO Kamyon İş Birimi Pazarlama ve Ürün Yönetimi Başkanı Alessandro Massimino, konuyla ilgili olarak “IVECO ekibi, en zorlu arazilerde IVECO kamyonlarının olağanüstü performansını ve güvenilirliğini bir kez daha göstererek Suudi Arabistan’ın kumlu yollarına geri dönmek için sabırsızlanıyor. Son derece deneyimli Janus van Kasteren jr ve Hans Stacey’nin yanı sıra Mitchel van den Brink’in genç yeteneği ve coşkusu ile IVECO’nun rekabet için mücadele tutkusunu paylaşan bir Ekiple rekabet edeceğiz. Bu Dakar ralli yarışı Ekibimiz için umut verici. Yarışa başlamak ve bu pilotlar ile kanıtlanmış yüksek performanslı kamyonlarımız arasındaki ekip çalışmasının neler yapabileceğini göstermesi için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

IVECO-DAKAR-2020_
Suudi Arabistan’da üçüncü kez gerçekleştirilecek dünyanın en zorlu rallisi olan Dakar 2022’de PETRONAS Team De Rooy IVECO için hazırlıklar sürüyor.

PETRONAS Lubricants International EMEA Bölge Direktörü Domenico Ciaglia ise şunları söyledi: “PETRONAS Lubricants International (PLI), sıvı teknolojimizi Dakar Rallisi’nde test etmek için yeni bir yılı sabırsızlıkla bekliyor. IVECO ve FPT Industrial ile ortak mühendislikle geliştirilen PETRONAS Urania premium motor yağı, motor koruması ve güvenilirliği sunarken benzersiz performans sağlamak için rallinin zorlu koşullarına dayanacak şekilde özel olarak formüle edildi. Bu yıl, PLI’nin isim sponsoru ve teknik ortak olarak ralliye on yıllık taahhüdünün altını çizdiği için ekstra özel. PETRONAS Team De Rooy IVECO’nun her zaman güvenebileceği kaliteli motor yağları üretmekten gurur duyuyoruz.

Janus van Kasteren jr bir ralli pilotu ve seyrüseferci Marcel Snijders ve tekniker Darek Rodewald ile birlikte bir IVECO Powerstar Evo‘nun (araç #504) direksiyonunda üçüncü kez Dakar rallisinde yarışacak. Daha önce ilk 10 içinde bitirdiği yarışlarda kazandığı deneyimden yararlanmayı hedefliyor.

Hans Stacey, 2004 yılında ilk kez Dakar rallisinde yarıştı. Bu yıl, seyrüseferci Anton van Limpt ve mekaniker Randy Smits ile bir IVECO Powerstar (#515) ile yarışacak.

Mitchel van den Brink, yarışlara ilk kez 16 yaşında, ralli yarışına katılan en genç katılımcı olduğu Dakar 2019’da tekniker/seyrüseferci olarak babası Martin’e katıldığında başladı. 2021 yılında Dakar rallisine sürücü olarak döndü. Bu yıl ilk kez seyrüseferci Rijk Mouw ve tekniker Bert Donkelaar ile bir IVECO Trakker (#524) ile yarışacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here