10 bin kişilik MAN Türkiye Ailesi bir araya geldi

0
1025

MAN Ankara fabrikasında çalışan işçiler, geleneksel hale gelen piknikte aileleriyle bir araya geldi. Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı pikniğe Almanya Büyükelçisi Martin Erdmann da katıldı. MAN Türkiye Genel Müdürü Münür Yavuz, “Almanya ilişkilerinin kısa zamanda normale döneceğini umut ediyoruz.“ dedi.

MAN Türkiye, Esenboğa fabrikasında çalışan işçiler için aile günü düzenledi. İşçilerin aileleriyle katıldığı geleneksel hale gelen pikniğe, bu yıl Almanya Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak da eşleriyle katıldı. Yaklaşık 10 bin kişilik MAN Ailesi, gün boyu süren çeşitli etkinliklerle renkli ve keyifli bir hafta sonu geçirdi.

Son dönemde Türkiye ile Almanya arasında yaşanan sıcak gelişmeleri değerlendiren MAN Türkiye CEO‘su Münür Yavuz, “Türkiye ile Almanya arasındaki ekonomik işbirliği ve faaliyetlerin geçmişi çok uzun yıllara dayanıyor. Bu geçmişin içerisinde önemli bir payı olan MAN Türkiye olarak gergin ortamın biran önce biteceğini düşünüyor ve umut ediyoruz.“ dedi. Yavuz, bütün bu tartışmalara rağmen MAN Türkiye fabrikasının 2 bin 500 işçisiyle ve azami sıasıyla çalışmaya devam ettiğini kaydetti.

Pevrul Kavlak: “MAN bir başarı öyküsüdür

Türk Metal Sendikası Pevrul Kavlak, katılımcılara seslendiği konuşmasında, “MAN bir başarı öyküsüdür ve bu öykünün kahramanları, işçisiyle işvereniyle buradadır. Onları birlikte görmenin ve hepsiyle birarada olmanın mutluluğunu yaşıyorum.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz