Yeni Freightliner Cascadia Avustralya ve Yeni Zelanda’ya geliyor

0
2500
freightliner-cascadia-roadtrain-03
Daimler Truck AG, Kuzey Amerika pazarındaki en başarılı kamyonunu Avustralya ve Yeni Zelanda pazarlarına sunuyor.

Daimler Truck AG, Kuzey Amerika pazarındaki en başarılı kamyonunu Avustralya ve Yeni Zelanda pazarlarına sunuyor. Avustralya ve Yeni Zelanda’daki müşteriler kısa bir süre içinde yeni Freightliner Cascadia’yı (8 Sınıfı, AYA 15 ton üzeri) ilk kez kendi pazarlarında kullanabilecekler. Daimler Truck AG Yönetim Kurulu Başkanı Martin Daum ve Kuzey Amerika ve Freightliner, Western Star ve Thomas Built Buses markalarından sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Roger Nielsen, kamyonu 22 Kasım tarihinde Sydney’de ilk kez müşterilere ve medya temsilcilerine tanıttılar. Cascadia, yüzde 38 pazar payıyla ABD’de uzun yol ağır taşımacılık kamyonlarında (8 Sınıfı) tartışmasız önder konumda.

freightliner-cascadia-roadtrain-01
Avustralya ve Yeni Zelanda’daki müşteriler kısa bir süre içinde yeni Freightliner Cascadia’yı (8 Sınıfı, AYA 15 ton üzeri) ilk kez kendi pazarlarında kullanabilecekler.

Daimler Kamyonları Kuzey Amerika (DTNA), 1989 yılından bu yana kamyonları Avustralya ve Yeni Zelanda’ya ihraç ediyor; ancak Cascadia model serisi ilk kez bu iki pazara sunulmuş olacak. Avustralya ve Yeni Zelanda’nın zorlu pazarlarına uyumu ve denemeler için Daimler Kamyonları Kuzey Amerika (DTNA), bu pazarlara olan uzun vadeli adanmışlığının bir göstergesi olarak önemli finansal yatırımlar yaptı. Aracı sağdan direksiyonlu hale getirmek için gereken modifikasyonlar, izin verilen toplam katar ağırlığı 100 tonu geçen Avustralya’daki tipik taşımacılık görevleri için tahrik sisteminin optimizasyonunu, özel tamponları ve Avustralya için özel olarak geliştirilen kabinleri de içeriyor.

freightliner-cascadia-avustralya-01
Aracı sağdan direksiyonlu hale getirmek için gereken modifikasyonlar, izin verilen toplam katar ağırlığı 100 tonu geçen Avustralya’daki tipik taşımacılık görevleri için tahrik sisteminin optimizasyonunu, özel tamponları ve Avustralya için özel olarak geliştirilen kabinleri de içeriyor.

2019’un başında Daimler Kamyonları Kuzey Amerika, kısmı otonom sürüş işlevlerine sahip yeni Freightliner Cascadia’yı ABD’de pazara sunmuştu. Avustralya ve Yeni Zelanda’daki müşteriler, Freightliner Cascadia’nın artırılmış verimliliğe ve bir önceki modelle kıyaslandığında yaklaşık yüzde 5 yakıt tasarrufuna katkıda bulunan geliştirilmiş aktarma organlarından ve aerodinamiğinden faydalanacaklar. Avustralya ve Yeni Zelanda’da 20 bin civarında Freightliner markalı kamyon çalışıyor. Daimler Kamyonları Kuzey Amerika, dünyada 30’dan fazla ülkeye ağır hizmet uzun yol kamyonlarını ihraç ediyor. 2018 yılında yaklaşık 190 bin adet araç satan şirket, Daimler Kamyonları ve Otobüsleri’nin toplam satışlarının neredeyse yüzde 40’ını gerçekleştirdi.

freightliner-cascadia-roadtrain-02
Avustralya ve Yeni Zelanda’daki müşteriler, Freightliner Cascadia’nın artırılmış verimliliğe ve bir önceki modelle kıyaslandığında yaklaşık yüzde 5 yakıt tasarrufuna katkıda bulunan geliştirilmiş aktarma organlarından ve aerodinamiğinden faydalanacaklar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here