Daimler Truck AG ve Cummins Inc. orta hizmet ticari taşıt motorları için küresel planı açıkladı

0
1040
daimler-Cummins_01
Daimler Truck AG ve Cummins Inc., orta hizmet motor sistemleri için küresel bir stratejik ortaklık kuran bir mutabakat zaptı imzaladıklarını duyurdu.
Renault Trucks

Daimler Truck AG ve küresel güç lideri ve bağımsız motor üreticisi Cummins Inc. (NYSE: CMI), orta hizmet motor sistemleri için küresel bir stratejik ortaklık kuran bir mutabakat zaptı imzaladıklarını duyurdu. Şirketler, başka işbirliği fırsatlarının da değerlendirildiğini ekledi.

Cummins, planlanan stratejik ortaklığın bir parçası olarak, Daimler Kamyonları ve Otobüsleri için orta hizmet motor sistemlerinin geliştirilmesine ve on yılın ikinci yarısından başlayarak Daimler Kamyonları ve Otobüsleri için Cummins tarafından orta hizmet motorlarının küresel üretimine ve teslimatına yatırım yapacak.

Daimler Truck AG Yönetim Kurulu Başkanı ve Daimler AG Yönetim Kurulu Üyesi Martin Daum, konuyla ilgili olarak “Daimler Truck AG ile Cummins arasındaki mutabakat zaptı, Mannheim yerleşkesinde motor üretimini geleceğe uygun hale getiriyor ve aynı zamanda rekabet gücümüzü artırıyor. Euro VII’ye geçişle birlikte, orta hizmet motorlarımızın daha da geliştirilmesi için önemli miktarda kaynak yatırmamız gerekecekti. Şimdi bu fonları, sektörümüzün dönüşümünde uzun vadeli kurumsal başarımız için çok önemli olan teknolojilere odaklamak için serbest bırakıyoruz.” dedi.

Cummins Inc. Başkanı ve CEO’su Tom Linebarger ise şunları söyledi: “Küresel pazarlarda Daimler Kamyonları ve Otobüsleri için orta hizmet motor sistemlerini sağlamak üzere Daimler ile bu önemli stratejik ortaklığı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Ortaklığımız, her iki şirketin de daha rekabetçi olması, küresel inovasyonu teşvik etmesi, müşterilere tekliflerini genişletmesi ve yayımları azaltması için çok önemli bir fırsat. Bu konuda Daimler ile çalışmayı ve ilgili şirketlerimizi büyütmek için diğer potansiyel fırsatları keşfetmeyi dört gözle bekliyoruz. Önde gelen bağımsız küresel güç çözümleri sağlayıcısı olarak Cummins; gelişmiş dizel, sıfıra yakın doğal gaz, tamamen elektrik, hidrojen ve diğer teknolojilerden geniş bir güç çözümleri yelpazesi sunarak herhangi bir yerdeki herhangi bir müşterinin doğru çözüme sahip olmasını sağlamaya kendini adamış durumda.

Daimler Mannheim fabrikasında orta hizmet Cummins motorların üretimi

Cummins Inc., Mercedes-Benz için Euro VII yayım standardıyla uyumlu orta hizmet motorları üretmek için mevcut kaynakları verimli bir şekilde kullanarak ve orta hizmet araç sınıfında sürekli ortak başarı sağlayarak Mercedes-Benz Mannheim kampüsü içinde bir motor fabrikası kuracak. Bu stratejik ortaklık ile Daimler Truck AG ve Cummins, Mannheim fabrikasında istihdamın sürdürülmesine yardımcı olacak. Cummins, Daimler Trucks Kuzey Amerika markaları da dahil olmak üzere diğer Daimler Trucks markalarında kullanılmak üzere diğer tüm bölgelerdeki mevcut ayak izini ve güçlü üretim ve tedarik zinciri ağlarını kullanacak.

Martin Daum, şu açıklamayı yaptı: “Bu mutabakat anlaşmasını imzalayarak, bugün orta hizmet motorları üreten ve ilerlemeye devam edecek olan Mannheim tesisi için net bir gelecek perspektifi sunuyoruz. Bu Mannheim için iyi. Bu elbette fabrikaya bazı değişiklikler de getirecek. İş konseyi ile birlikte, müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve şirketin menfaatlerini daima göz önünde bulundurarak, önümüzdeki yıllarda değişiklikleri şekillendirecek ve ortak çözümler geliştireceğiz.

Daimler Truck’ın seçenek tahrik teknolojilerine ve ağır hizmet ticari taşıt motorlarına odağı

Daimler, Cummins ile ortaklığın Daimler’in dizel olmayan motorlar da dahil olmak üzere seçenek ve gelişen teknolojilere yönelik geliştirme çabalarını artırmasını ve hızlandırmasını öngörüyor. Daimler Truck AG, gelecekte, sıfır yayımlı tahrik teknolojilerinin daha da gelişmesinin yanı sıra ticari ağır hizmet aktarma organlarının daha da geliştirilmesine odaklanacak. Daimler Truck AG‘nin mevcut orta hizmet motor neslinin üretimi (MDEG), Cummins motorlarının Mannheim’da üretimine başlanmasıyla sona erecek. Bir sonraki adımda, ortaklar, güç aktarma organları bileşenleri ve motor sistemi bileşenleri gibi alanlarda potansiyel sinerjileri belirleyerek daha geniş bir küresel stratejik işbirliğini değerlendirecek.

Daimler Kamyonları ve Otobüsleri’nin ağır hizmet araç sınıfına yönelik Daimler ağır hizmet motor platformu (HDEP), Daimler Truck AG portföyünde kalmaya devam edecek. HDEP motor ailesi, dünya çapında Mannheim ve Detroit, Michigan’daki küresel üretim ağı tarafından üretilmeye ve ağır hizmet kamyonlarına, seyahat otobüslerine ve dünya çapında üçüncü taraf ürünlere takılmaya devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz