IVECO, sennder ve CO3, Avrupa kamyon taşımacılığı için yeni yük takibi çözümünü ortak geliştiriyor

0
656
sennder_Iveco_CO3
IVECO, sennder ve CO3, Avrupa'nın kamyon taşımacılığı pazarı için yeni yük takibi çözümünü birlikte geliştiriyor.

IVECO, sennder ve CO3, göndericilere daha görülebilir bir taşımacılık süreci ve taşımacılara modern bir uzaktan müşteri edinimi süreci sağlamak için ortaklık yapıyor. Ortaklık, henüz yaygın olarak benimsenmemiş olan GPS ve uzaktan müşteri edinimi süreçleri aracılığıyla yük takibini optimize etmeye odaklanıyor. Yeni teklif şu anda Avrupa genelinde mevcut ve hızla ölçeklendirilme potansiyeline sahip.

IVECO, Avrupa’nın önde gelen dijital karayolu yük taşımacısı sennder ve Avrupa karayolu yük taşımacılığı için bir veri platformu olan CO3, sennder platformu üzerinde yükleri takip etmek için bir ortaklığı duyurdu. Üç sektör önderi, araçlarda yerleşik GPS cihazlarını kullanarak ve etkinleştirerek tüm sektör için nakliye takibini basitleştirmek amacıyla çalışıyor. Sonuç olarak göndericilere nakliye yolculuğu üzerinde daha fazla görünürlük ve taşımacılara modern bir uzaktan müşteri edinimi süreci sağlanıyor.

IVECO, sennder ve CO3, taşımacılara spot yükler de dahil olmak üzere Avrupa’daki hemen hemen her yükü takip etme yeteneği verecek uçtan uca bir GPS takip çözümünü birlikte yarattı. Çözüm, CO3‘ün teknolojisinden güç alıyor, IVECO‘nun bütünleşik araç takibiyle destekleniyor ve sennder‘in sennOS platformuna bağlanıyor. Spot yükler, kamyon taşımacılığı pazarının yüzde 20’sini oluşturuyor ve çoğunlukla son anda bildirimli, genellikle şartlar üzerinde anlaşmaya varıldığı gün içinde gerçekleştirilen tek seferlik yükler. Şu anda, bu son anda bildirim yaklaşımı, taşımacıların GPS takip sistemlerini etkinleştirmek için yeterli zaman bulamadan malları hızlı bir şekilde alması gerektiği anlamına geliyor. Ancak şimdi, bir gönderici bir yük talep ettiğinde ve sennder bunu bir taşımacıyla eşleştirdiğinde, taşımacılar CO3 teknolojisi ile 10 dakika gibi kısa bir sürede bunu etkinleştirebiliyor. Süreç daha önce 48 saatten fazla sürüyordu ve ortaklık bunu yüzde 99 oranında azalttı.

Çözüm, göndericilere nakliye yolculuğu boyunca daha fazla görünürlük ve taşımacılara sorunsuz bir uzaktan müşteri edinimi süreci sağlıyor. Teknoloji, yerleşik GPS cihazlarını kullandığından, taşımacılara herhangi bir maliyet getirmiyor. IVECO, kamyonlarının yerleşik GPS cihazlarında nokta takibini etkinleştiren ilk OEM. Çözüm şu anda tüm Avrupa ülkelerinde mevcut ve dahili GPS ile donatılmış Avrupa kamyonlarının yüzde 50’sine ölçeklendirilebiliyor. Çözümün endüstri genelinde yaygın olarak benimsenme potansiyeli güçlü.

IVECO Dijital ve Gelişmiş Teknolojiler Küresel Başkanı Fabrizio Conicella, konuyla ilgili olarak: “Daha sürdürülebilir bir taşımacılığa katkıda bulunmak ortak hedefi ile sennder ve CO3 ile olan ortaklığımızı pekiştirmekten gurur duyuyoruz. Yeni nesil API’lerimizden, CO3’ün gelişmiş teknolojisinden ve sennder’ın kanıtlanmış platformundan yararlanarak, artık taşımacıları ve göndericileri, CO2 ayak izlerini azaltırken misyonlarını daha verimli hale getirmelerinde destekleyebiliriz.” dedi.

sennder CEO’su ve kurucusu David Nothacker ise şunları söyledi: “Lojistikte görünürlüğü artırmak için IVECO ve CO3 ile güçlerimizi birleştirmekten heyecan duyuyoruz. Lojistik endüstrisini geleceğe uygun hale getirme misyonunu paylaşıyoruz ve ortaklığımızın yük takibine yenilikçi ve etkili bir yaklaşım için zemin hazırladığına inanıyoruz. Göndericilerin ve taşımacıların yüklerini mümkün olduğunca verimli bir şekilde taşıyacak donanıma sahip olmalarını sağlamak için sektördeki görevdeşlerimizle ortak olmaya devam edeceğiz.

CO3 CEO’su ve kurucusu Grzegorz Patynek de şu yorumda bulundu: “Günümüzde görünürlük, tedarik zinciri yönetiminin optimize edilmesine yardımcı oluyor ve sözleşme pazarında risk ve olay yönetimini destekliyor. Projede spot takip çözümlerinin eksikliğini ele aldık ve tek sipariş takibine odaklandık. Bu nedenle ortaklığımız, bu karmaşık sorunu daha geniş bir şekilde ele almanın ve mevcut müşteri grubu için değer gören ortaklar bulmanın ilk adımı. Bu ortaklar IVECO ve sennder.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here