IVECO Savunma Taşıtları, Norveç Ordusu’na LAV teslimatını tamamladı

0
1905

CNH Industrial’ın askeri ve sivil savunma markası IVECO Savunma Taşıtları, Norveç Savunma Malzeme Ajansı NDMA’ya 62 adet adet hafif zırhlı taşıtın (LAV) son kısmını teslim etti. Norveç Savunma Malzeme Ajansı Kara Sistemleri Bölümü Başkanı Tuğgeneral Morten Eggen’in katıldığı teslimat töreni şirketin İtalya Bolzano’daki merkezinde gerçekleştirildi

Dördüncü nesil LAV (Hafif Zırhlı Taşıt), Hafif Çok Amaçlı Taşıt’tan geliştirildi ve müşterinin istediği birçok geliştirme araca eklendi. Bunlar arasında daha yüksek performans sunan yeni aktarma organları ve geliştirilmiş hava filtreleme sistemi de bulunuyor. Sahadan öğrenilen derslerle, taşıt, artırılmış yükleme sığası, daha iyi performans ve artırılmış güvenilirlik sunuyor.

Mürettebat bölümü, mürettebatın ergonomisini artırmak için yeniden tasarlandı ve yeni koltuklar, yeni nesil kumanda paneli ve yeni tavan ile donatıldı. Bu yenilikler ile kullanılabilir iç sığa belirgin bir şekilde artırıldı.

Bu, LAV’ı yurtdışı görevlerinde kullanmakta olan Norveç Silahlı Kuvvetleri’nin dördüncü LAV siparişi oldu. Norveç Silahlı Kuvvetleri’nin performans, hareketlilik ve mürettabat koruma alanlarında bugünkü ve gelecekteki gereksinimlerini karşılayan IVECO Savunma Taşıtları, bu teslimatla çok amaçlı taşıt sınıfındaki konumunu güçlendirdi.

13 farklı ülkeye 4 bin adetten fazla satılan Hafif Çok Amaçlı Taşıt, kendi sınıfında Avrupa’nın en başarılı modellerinden biri. Bu taşıtı kullanan ülkeler ise şunlar: Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, İtalya, Lübnan, Norveç, Rusya, Slovakya, İspanya, Tunus ve Birleşik Krallık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz