Şekerci Petrol, IVECO Stralis’i tercih etti

1
667
IVECOSEKERCI
IVECO, Şekerci Petrol'e beş adet Stralis çekici teslim etti.

IVECO yetkili satıcısı Özgözde Otomotiv, Bilecik’in önde gelen akaryakıt ve nakliye firmalarından Şekerci Petrol’e iki adedi ADR’li olmak üzere, toplam beş adet Stralis AS 440S48 tipi çekici teslim etti.

Özgözde Ankara tesislerinde yapılan teslimat törenine, Özgözde Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Erol Arslan, Şube Müdürü Sezgin Işık, Ağır Vasıta Satış Müdürü İbrahim Demirbaş, Satış Danışmanı Serkan Akdoğan, IVECO Türkiye Bölge Müdürü Tamer Erşen; Şekerci Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şeker ve Araç Sorumlusu Nihat Şenyapıcı katıldı.

Erol Arslan, Şekerci Petrol ile gerçekleştirdikleri bu işbirliğinden memnuniyet duyduklarını dile getirerek; hem yatırım hem de işletme maliyetleri açısından uygun olan araçları ile müşteriye sağlanan faydanın, uzun yıllar bu işbirliği içerisinde devam edeceğini ifade etti.

Bahattin Şeker ise, alım kararından önce gerçekleştirdikleri deneme sürüşlerinden sonra ortaya çıkan verilerle, Stralis’in kendileri için en verimli araç olduğunu tespit ettiklerini; filo değişim kararında ise özellikle aracın sağlamlığı, sorunsuz çalışması ve Özgözde tarafından sunulan kaliteli satış sonrası hizmetlerinin etkili olduğunu dile getirdi.

Satınalma ve servis sürecinde, her konuda kendilerine destek olan Özgözde Otomotiv ve çalışanlarına da teşekkür eden Bahattin Şeker’e e tören sonunda Erol Arslan tarafından bir plaket takdim edildi.

Akıllı rapor

IVECO Stralis’ler ile beraber yeni nesil satış sonrası hizmetler de sunuyor. Bunlardan en önemlisi Stralis Hi Way ve XP sürümlerinde 5 yıl boyunca ücretsiz sunulan TCO Akıllı Rapor. Kullanıcıya, filo sahibine elektronik posta yolu ile tercih edilen sıklıkta gönderilen bu rapor aracın sürülüş tarzı, yakıt tüketimi konusunda geribildirim sunuyor. Filo yöneticisi filosundaki şoförlerin sürüş eğitim ihtiyacını da bu raporların sonuçlarına göre belirleyebiliyor.

Toplam Sahip Olma maliyeti şampiyonu

Stralis’in odaklandığı enerji yönetimi her türlü görevde ve her türlü güzergâhta toplam sahip olma maliyetinde belirgin bir düşüş sağlıyor. Yeni motorlar sürtünmeyi azaltmak ve rölantide belli bir süreden sonra motoru kapatarak enerji tasarrufu sağlamak üzere gözden geçiriliyor.

Tamamen yenilenen tek redüksiyonlu arka aks, vites geometrisini geliştiriyor, sürtünmeyi azaltıyor, yakıt tüketimini optimize ediyor. Bu özellikler önceki modelle karşılaştırıldığında yakıt tasarrufunda çift haneli bir gelişme anlamına geliyor.

12 ileri Hi-Tronix otomatik vites

Stralis’te kullanılan yeni nesil 12 ileri Hi-Tronix otomatik vites, ZF ile birlikte geliştiriliyor. Kategorisindeki teknolojik ilerlemenin ön saflarında yer alan vites, çarpıcı biçimde dayanıklılığını artırırken maliyetleri de düşürüyor. Hi-Tronix, vites geçiş süresini yüzde 10 azaltarak önceki nesle göre iki kat daha hızlı geçiş gerçekleştiriyor. 1.6 milyon kilometreye kadar dayanıklı, gürültünün 6 desibel azaltılmasıyla gece görevleri için ideal olan, sınıfının en iyi tork – kütle oranına sahip şanzıman aynı zamanda modüler ve servis dostu yapısıyla bakım masraflarını düşürüyor ve kolaylaştırıyor.

Arka süspansiyon yeniden tasarlandı

Verimliliği artırmak ve dayanıklılık adına arka süspansiyonu tamamen yeniden tasarlanan aracın yükleme sığası 45 kilo daha artırılmış durumda. Tüm metalik yüzeylerin işleme tabi tutulmasıyla aşınmaya karşı yüksek dayanıklılık sağlanırken, bakım masrafları da düşürülüyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here