Yeni Ford Transit ve Custom Türkiye’de

1
2361
Yeni-Ford-Transit
Havacılık ve uzay sanayisinin bilgisayar destekli tasarım çalışmalarından yararlanılarak geliştirilen yeni Ford Transit, yük kapasitesi artırılırken, optimize edilen 2.0 litre EcoBlue dizel motoru ve sınıfında bir ilk olarak hibrit teknolojisiyle daha çevreci ve verimli yakıt tüketiyor.

Türkiye’nin ticari taşıt önderi Ford, sektöre yön veren modelleri Transit ve Custom’ı müşteri ihtiyaçları doğrultusunda ileri teknolojik donanımlarla birlikte yeniledi. Havacılık ve uzay sanayisinin bilgisayar destekli tasarım çalışmalarından yararlanılarak geliştirilen yeni Ford Transit, yük kapasitesi artırılırken, optimize edilen 2.0 litre EcoBlue dizel motoru ve sınıfında bir ilk olarak hibrit teknolojisiyle daha çevreci ve verimli yakıt tüketiyor.

Ford’un yolcu taşımacılığındaki iddialı modeli Tourneo Custom ve yük taşımacılığına yönelik modeli Transit Custom modelleri ise yeni eklenen 2.0 litre 185 BG EcoBlue Upgrade ve EcoBlue Hibrit motor seçenekleriyle yakıt verimliliğini iyileştirirken, binek araçlarda sunulan gelişmiş sürücü destek teknolojileriyle sürüş konforunu artırıyor.

Ford ticari araç ailesinin sevilen üyeleri Transit ve Tourneo & Transit Custom, daha fazla verimlilik, teknoloji, konfor ve güvenlik sunan yeni teknoloji ve donanımlarla yenilendi.

Akıllı ticaretin önderi Transit

Yeni Ford Transit, optimize edilen 2.0 litre EcoBlue dizel motor ve sınıfta bir ilk olarak hibrit teknolojisiyle yüksek yakıt verimliliği sunuyor. 2.0 litre EcoBlue dizel ürün serisiyle yakıt verimliliğini yüzde 7’ye varan oranda iyileştirerek işletmeler için üretkenliği artırırken, minibüs sürümlerinde EcoBlue 170 BG güç ve 405 Nm tork sunan yeni motoru ile sürüş performansını yukarı taşıyor. Kasım 2019 itibariyle de daha güçlü EcoBlue Upgrade 185 BG sürümü ve 2020 yılının ilk çeyreği ile de arkadan çekişli modeller için yeni 10 vitesli otomatik şanzımanı ticari taşıt müşterileriyle buluşturuyor.

Havacılık ve uzay sanayisinin bilgisayar destekli tasarım çalışmalarından yararlanılarak geliştirilen yeni Ford Transit van’ın yük kapasitesi, tepeden tırnağa ağırlıktan tasarruf etmeyi amaçlayan programla 66 kilograma kadar artırıldı. Ford’un Avrupa’da ağırlık tasarrufu sağlayan, dayanıklılıktan ve güvenlikten ödün vermeyen alüminyum kaputlu ilk ticari aracı olan Yeni Transit’te hafif, yüksek mukavemetli kompozit bir ara bölme de sunuluyor.  

Yeni-Ford-Tourneo-Custom
Tourneo Custom motor seçenekleri arasına, dokuz yolcu ve yük taşırken daha uyumlu performans ve daha yüksek çekiş gücü için 415 Nm torka sahip yeni EcoBlue Upgrade 185 BG motor seçeneği eklenirken, 2.0 litre EcoBlue motor ile birlikte 170 BG, 130 BG ve 105 BG güç seçenekleri sunulmaya devam edilecek.

Yeni Transit: Müşteri odaklı tasarım, akıllı teknolojiler

Yeni Ford Transit’in şık dış tasarımında daha yüksek, daha iddialı üç çubuklu ızgara ile yeniden tasarlanan alt ön tampon yer alıyor. Kabinin tamamen yenilenen yüksek malzeme kalitesine sahip yalın ve yatay çizgilere sahip olan iç tasarımıyla stil, kolay kullanım ve sürücü konforu sağlanıyor. Basit, sesli komutlar veya sekiz inç dokunmatik ekranda parmak hareketleriyle kullanılabilen Ford’un SYNC 3 bilgi ve eğlence sistemi gibi ileri teknolojiler de sunuluyor.

Transit’in binek araçlara benzeyen sürüş karakteri, park ve manevra esnasında daha fazla destek vererek sürücünün yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olan Elektrik Destekli Direksiyonu (EPAS) ve 180⁰ Görüş Sağlayan Ön ve Arka Kamera Sistemi ile daha konforlu hale geliyor. Sürücü destek teknolojileri arasında Şeritte Kalma ve Şerit Hizalama Yardımcısı gibi özellikler de yer alıyor.

Önder teknolojiler Yeni Transit’te

Transit sürücüleri, ilk kez Seçilebilir Sürüş Modları arasından seçim yaparak sürüş performansını koşullara adapte edebilecek. Seçilebilir sürüş modları değişken yol şartlarına uyacak şekilde Normal, Eko ve Kaygan modlarından oluşuyor.

Stresi ve yorgunluğu azaltmaya, çarpışmaların etkisini önlemeye veya hafifletmeye yardımcı olmak amacıyla Çapraz Trafik Uyarı Sistemi destekli Kör Nokta Uyarı Sistemi, uzun yolculukları daha az yorucu ve daha ekonomik hale getiren Adaptif Hız Kontrolü, önünüzdeki yolu sürekli olarak izleyen ve şeritten çıktığınız anda uyararak tekrar şeridinize güvenle yönlendiren Şeritte Kalma ve Şerit Hizalama Yardımcısı, seyir halindeyken aniden önünüze çıkabilecek araç ve yayalara karşı otomatik olarak fren yaparak önden çarpışmaların etkilerini azaltılmasına ve önlenmesine yardımcı olan Yaya Algılama Özellikli Çarpışma Önleyici Akıllı Fren Sistemi gibi önder sürücü destek teknolojileri de Transit ile sunuluyor. Deluxe ve Trend donanım sürümleri ile sunulan Yeni Transit, Yan Park Sensörleri, park etmenizi kolaylaştıracak Aktif Park Asistanı*, aracınızın ön ve arka kısmından gelen araçları, bisikletleri ve yayaları geniş açıda görmenize ve dar park alanlarından stressiz çıkmanıza yardımcı olacak 180⁰ Görüş Sağlayan Ön ve Arka Kamera Sistemi, geri viteste giderken diğer yol kullanıcılarının varlığı konusunda sizi uyaracak Çapraz Trafik Uyarı Sistemi, aracın üst arka kısmına monte edilmiş, güneş battıktan sonra dahi uzun süre çalışma alanızı aydınlatmanıza yardımcı olacak Arka LED Tepe Lambası ve fabrika çıkışlı Elektrikli Otomatik Kayar Kapı** gibi konfor özellikleri ile dikkat çekiyor.

Yeni Transit’in minibüs sürümü Ecoblue 170 BG motor seçeneğiyle, Van sürümü ise Ecoblue 130 BG ve 170 BG motor seçeneklerinin yanı sıra yeni Ecoblue Hibrit 170 BG* ve Ecoblue Upgrade 185 BG* motor seçenekleri ile de satışa sunuluyor. Kamyonet sürümü ise Ecoblue 170 BG ve Ecoblue Upgrade 185 BG* sürümleri ile müşterileri bekliyor.

Yeni-Ford-Transit-Custom
Transit Custom, önceki seride sunulan Ecoblue 105 BG ve 130 BG motor seçeneklerinin yanı sıra şimdi yeni Ecoblue Hibrit 170 BG seçeneğiyle de satışa sunulacak.

Yenilenen Tourneo Custom ve Transit Custom daha fazla güç sunuyor

Yeni Ford Tourneo ve Transit Custom daha fazla güç ve hibrit teknolojisi ile daha düşük işletme maliyeti ve geliştirilmiş sürüş konforu sunuyor. Tourneo Custom motor seçenekleri arasına, dokuz yolcu ve yük taşırken daha uyumlu performans ve daha yüksek çekiş gücü için 415 Nm torka sahip yeni EcoBlue Upgrade 185 BG motor seçeneği eklenirken, 2.0 litre EcoBlue motor ile birlikte 170 BG, 130 BG ve 105 BG güç seçenekleri sunulmaya devam edilecek.

Gelişmiş teknolojiler ile güvenlik sınıfında üst seviyeye taşınıyor

Yenilenen Transit Custom ve Tourneo Custom sürücülerine ilk kez sunulan sürücü destek teknolojileri arasında şerit değiştirirken veya geri viteste giderken diğer yol kullanıcılarının varlığı konusunda sizi uyaran Çapraz Trafik Uyarı Sistemi ile sunulan Kör Nokta Uyarı Sistemi, Trafik İşareti Tanıma Sistemi ile tespit edilen hız sınırına göre otomatik olarak seyir hızınızı ayarlayacak Akıllı Hız Sınırlayıcı özellikli Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Elektrik Destekli Direksiyon (EPAS) ile desteklenen Şeritte Kalma ve Şerit Hizalama Yardımcısı, aracın paralel park ve dikey park alanlarına girmesine yardımcı olan Aktif Park Asistanı bulunuyor.

Yaya Algılama özellikli Çarpışma Önleme Yardımcısı, yoldaki yayaları ve araçları tespit etmek için ön görüş kamerasını ve radarı kullanıyor ve sürücünün uyarılara tepki vermemesi halinde otomatik olarak fren uyguluyor. Sistem şimdi geceleri far ışıklarının aydınlattığı yayaları da algılayabiliyor.

Sınıfta ilk olan hibrit sürümünün Kasım 2019’da satışa sunulması planlanıyor

Sınıfında bir ilk olan EcoBlue Hibrit motor seçeneği, özellikle şehir trafiğindeki dur-kalk durumlarında ilave yakıt verimliliği sağlıyor. Yenilikçi EcoBlue Hibrit motor seçeneğinin Kasım 2019 itibariyle satışa sunulması planlanıyor. Tourneo Custom, önceki seride sunulan Ecoblue 130 BG ve 170 BG motor seçeneklerinin yanı sıra şimdi Ecoblue Upgrade 185 BG ve Ecoblue Hibrit 185 BG motor seçenekleriyle de satışa sunulacak. Aracın van sürümü Transit Custom, önceki seride sunulan Ecoblue 105 BG ve 130 BG motor seçeneklerinin yanı sıra şimdi yeni Ecoblue Hibrit 170 BG seçeneğiyle de satışa sunulacak. Transit Custom Kombi ve Kombi Van ise Ecoblue 130 BG ve 170 BG seçenekleri ile müşterileri bekliyor. Tourneo Custom Titanium Plus, Titanium ve Trend; Transit Custom Van Trend ve Kombi/Kombi Van sürümü de Deluxe ve Trend sürümleri ile sunuluyor.

Yeni Ford Transit 113.800 TL’den, Ford Transit Custom Van 118.300 TL’den, Transit Custom Kombi 148.000 TL’den, Tourneo Custom ise 164.700 TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatlarıyla Ford yetkili satıcılarında.

* Kasım 2019 itibariyle satışa sunulacak sürümde yer alacaktır.

** Mart 2020 itibariyle satışa sunulacak sürümde yer alacaktır.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here