Yeni DAF XF Türkiye’de de tanıtıldı

2
2243

DAF Trucks Türkiye, ilk kez mayıs ayında Avrupa’da görücüye çıkan yeni DAF XF serisini 23 Ağustos tarihinde İstanbul Park’ta düzenlenen bir etkinlikle basına, bayi teşkilatına ve müşterilerine tanıttı. Etkinlik sırasında basın mensupları, bayi yetkilileri ve müşteriler, 480 beygirlik MX-13 motoruyla donatılan XF serisi çekicileri etkinlik ortağı Krone’nin Profi Liner tenteli/perdeli ve Cool Liner soğutuculu yarı treylerleri ile İstanbul Park’ı çevreleyen beş km’lik parkurda kullanma olanağı buldular.

Bir önceki nesle göre yüzde 7 daha düşük yakıt tüketimi

Yeni DAF XF serisi, PACCAR MX-11 ve MX-13 motorlarda yapılan yenilikler, yeni TraXon otomatikleştirilmiş şanzıman, daha hızlı tahvil oranlarına sahip yeni yüksek verimlilikteki arka dingiller, gelişmiş aktarma organları yazılımı ve aerodinamik iyileştirmelerle bir önceki nesle göre yüzde 7 daha düşük yakıt tüketimi sunuyor.

DAF Trucks Türkiye, Krone Türkiye ve Total Türkiye yöneticileri, yeni DAF XF tanıtım etkinliğinde bir araya geldiler

Bir önceki nesle göre daha fazla verimlilik

Yeni MX Motor Freni, yeni kompakt egzoz sonrası sistem ve yeni şasi sayesinde elde edilen hafiflemeyle 100 kg’ye kadar daha fazla yükleme sığası, 200 bin km’ye çıkartılmış bakım aralıkları ve daha yüksek taşımacılık verimliliği için açık bir platform olan DAF Connect filo yönetim sistemi yeni XF’in diğer teknolojik yenilikleri arasında yer alıyor.

DAF, DAF Taşımacılık Verimliliği felsefesi doğrultusunda en düşük toplam sahip olma maliyetini sunmak için motor, egzoz sonrası sistem, şanzıman ve arka dingiller arasında en uygun etkileşimi sağlayan bütünleşik ve yenilikçi aktarma organları ile yüksek yakıt verimliliğine ulaşıyor.

DAF mühendisleri, PACCAR MX-11 ve MX-13 motorların azami torkunu artırırlarken, azami torku 900 devir/dk’den itibaren sürücünün kullanımına sunarak motorun çalışma devrini düşürmüşler. En güçlü PACCAR MX-13 motoru, 530 beygir güç ve 1000 devir/dk’de 2600 Nm azami tork üretiyor.

DAF Trucks Türkiye takımı, yeni XF serisinin Türkiye tanıtımında tam kadro hazır bulundu.

Yeni dış görünüm

DAF, yeni XF’i daha düşük rüzgar direncine ve daha çekici bir görünüme kavuşturmak için birçok geliştirme ve yenilik yapmış. Yeni tepe güneşliği, kısmi olarak kapatılmış ön ızgara, radyatörün önünde rüzgar saptırıcılar ve uzatılmış çamurluklar rüzgar direncini düşürerek yakıt tüketiminin azaltılmasına yardımcı olurken, yeni tasarımlı DAF logosu, üst güneşlikte ve tamponda alüminyum görünümlü vurgular, ızgaralarda alüminyum görünümlü petekler ve vurgular ile kapı basamaklarındaki şık DAF logosu yeni XF‘e daha çekici bir görünüm kazandırıyor.

Yeni iç tasarım

DAF, yaptığı geliştirmelerle XF kabininin ergonomisini ve konforunu daha da artırmış. Bu geliştirmeler arasında yeni yüksek etkinlikte iklim kontrol sistemi (HVAC – ısıtma, havalandırma, iklimlendirme), sürücünün kumanda panelinde özel bir işlevin yerini belirlemesini sağlayan yerleri değiştirilebilir (Multiplex – MUX) kontrol düğmeleri, bu yılın sonbaharından itibaren sunulacak Lastik Basıncı İzleme Sistemi (TPMS), yeniden tasarlanan gösterge paneli ve daha da geliştirilen merkezi bilgi ekranı, direksiyon simidinde sezgisel hız kontrol (CC, ACC, PCC, DSC) düğmeleri, çift renkli yeni iç döşeme ve kumanda paneli, lüks Exclusive Line donanım seviyesi ve ışık şiddeti ayarlanabilir çevirmeli kabin içi ışık kontrolü yer alıyor.

DAF Trucks Türkiye Bölge Satış Müdürü Ali Güler, yeni DAF XF serisi hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

Gregor van der Mark: “Piyasadaki en iyi kamyonları daha da iyileştirdik

DAF Trucks Türkiye Genel Müdürü Gregor van der Mark, yeni XF serisinin Türkiye tanıtımıyla ilgili yaptığı açıklamada “Euro 6 ürün yelpazesinin Avrupa’daki ve dünyadaki yakıt tasarrufu, güvenilirlik ve sürücü konforu konusundaki mükemmel itibarları sayesinde DAF, hem müşteriler hem de sürücüler için mümkün olan en iyi çözümleri sunan yeni nesil CF ve XF kamyonlarını geliştirdi.” dedi.

Piyasadaki en iyi kamyonları daha da iyileştirdik.” şeklinde konuşan Gregor van der Mark, şunları söyledi: “Yeni CF ve XF mevcut kamyonların mükemmel güvenilirliğini, yakıt verimliliğini ve sürücü konforunu daha da artırıyor. DAF Taşımacılık Verimliliği ilkemiz kapsamında müşterilerimize en düşük işletme maliyetleri ve daha fazla kullanım süresi sağlayarak aracın verimliliğini daha da artırmak için yine büyük adımlar attık. Yeni CF ve XF, ‘Kusursuz Mükemmelliği’ temsil ediyor.

DAF Trucks Türkiye Genel Müdürü Gregor van der Mark

Rıza Akgün: “Krone Grubu Türkiye’ye güveniyor ve yatırımlarına devam ediyor

Yeni DAF XF serisinin tanıtım ve test sürüşü etkinliğine Profi Liner ve Cool Liner yarı treylerleri ile destek olan Krone Türkiyenin CEO’su Rıza Akgün, basın toplantısında yaptığı açıklamada Krone’nin Almanya dışındaki tek üretim tesisinin Türkiye’de bulunduğunu ve 2012 yılından bu yana üretimini südürdüğünü belirterek, Krone Grubu’nun Türkiye’ye güvenmeye ve yatırım yapmaya devam ettiğini dile getirdi. Avrupa’nın en modern treyler fabrikası olan İzmir Tire fabrikasında artık şasi üretimine de başladıklarını ve geçen yılın nisan ayında açtıkları yeni bölüm şasi üretimini kendi bünyelerine aldıklarını açıklayan Rıza Akgün, Avrupa’nın en modern boya sisteminin de yine fabrikalarında bulunduğuna dikkat çekti. Tire fabrikasında Profi Liner ve Mega Liner yarı treylerlerin üretimini yaptıklarını ve Cool Liner soğutuculu yarı treyleri Almanya Lübtheen fabrikasında ürettiklerini kaydeden Rıza Akgün, Avrupa’da bin 300’ü aşkın yetkili servis noktası bulunduğunu, Türkiye’de ise 33 adet yetkili servis noktası ile nakliyecilerin yanında yer aldıklarını vurgulayarak, bu 33 yetkili servise Gebze’deki Krone Center‘dan yedek parça sağladıklarını ve Krone’nin Türkiye’deki tüm eğitimlerini burada verdiklerini sözlerine ekledi.

Krone Türkiye CEO’su Rıza Akgün

Erçin Arpacı: “20 yılı aşkın süredir DAF ile ortak Ar-Ge çalışmaları ve işbirliği yapıyoruz

Yeni DAF XF tanıtım etkinliğine destek veren bir diğer şirket olan Total Madeni Yağlar’ın Doğrudan Satış Müdürü Erçin Arpacı ise yaptığı açıklamada dünyada 130’dan fazla ülkede 100 bine yakın çalışanla etkinlik gösteren Total’in madeni yağlarını üretirken uluslararası ölçütlerin ötesine geçerek önde gelen otomotiv üreticilerinin taleplerine göre bir bir terzi usulü çözümler sunduklarını dile getirdi. DAF ve Total işbirliğinin 1990’ların başında DAF’ın Eindhoven fabrikasında ilk dolum yağı tedariğiyle başladığını, 2010 yılında ise Avrupa satış sonrası orijinal yağ ürün yelpazesiyle devam ettiğini kaydeden Erçin Arpacı, 20 yılı aşkın süredir DAF ile ortak Ar-Ge çalışmaları ve işbirliği yaptıklarını belirterek, Total’in DAF’ın üretmiş olduğu tüm motor tiplerine uygun motor, şanzıman ve diferansiyel yağlarını Avrupa’da ve Türkiye’de satış sonrası noktalarında sunduğunu söyledi. Total Fuel Economy teknolojisiyle ürettikleri yüksek kaliteli motor yağlarının yüzde 3’e varan yakıt tasarrufuyla yeni XF serisinin yüzde 7’lik yakıt tasarrufunu daha da yukarılara taşıyacağına dikkat çeken Erçin Arpacı, Türkiye’de satışa sundukları madeni yağları İzmir Menemen’deki harmanlama tesislerinde ürettiklerini ifade etti.

Total Madeni Yağlar Doğrudan Satış Müdürü Erçin Arpacı

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz