Macar Révész Group’a 400 adet yeni DAF CF ve XF çekici

0
2474

Macaristan’ın önde gelen lojistik firmalarından Révész Group, 450’den fazla araç bulunan filosunu 400 adet yeni DAF CF ve XF çekici ile güçlendiriyor. Révész Group’un tercihinde DAF’ın yeni serisinin yakıt verimliliği, yüksek yük sığası ve sürüş konforu etkili oldu.

DAF, filo teslimatlarına devam ediyor. Macaristan’ın önde gelen lojistik firmalarından Révész Group, filosunu 400 adet yeni DAF CF ve XF çekici ile güçlendiriyor. Şu an filosunda 450’nin üzerinde araç bulunan Révész Group‘a, 180 adetlik ilk araç teslimatı önümüzdeki aylarda, kalan 220 adet ise önümüzdeki yıl teslim edilecek.

DAF çekiciler, 3 bin 500 km test edildikten sonra alım kararı verildi

Révész Group’un filosuna 400 adet yeni CF ve XF katma kararında yaptığı testler etkili oldu. Révész Group, araçları toplam 3 bin 500 kilometreden oluşan Hollanda Macaristan Hollanda güzergahında test etti. Grubun bu testlerde yaptığı karşılaştırmalarda yeni CF ve XF ‘lerin ortaya koyduğu yakıt tasarrufu oranları araç alımı kararında etkili oldu. Ayrıca testlerde yeni XF’in bir önceki modeline göre yüzde 7’den fazla yakıt tasarrufu elde ettiği ortaya çıktı.

Yakıt verimliliği ve sürüş konforu da önemli etkenler

Révész Group‘un şirketlerinden Lerton Trans’ın Genel Müdürü Zoltán Sipos, filolarına 400 adet yeni CF ve XF katma kararlarında araçların ortaya koyduğu yakıt verimliliğinin çok etkili olduğunu söyledi. Zoltán Sipos, “İlk yeni kamyonlar Hollanda’daki DAF fabrikasından geldi. Araçları getiren sürücülerimiz, DAF kamyonların mükemmel motor torku ve genel sürüş özelliklerinden çok memnun kaldılar. Sürücülerimize mümkün olan en iyi konforu sunmak istiyoruz.” dedi.

Yüksek yük sığası önemli avantaj sunuyor

Révész Trans Genel Müdürü Gábor Maczkó ise yaptığı açıklamada filolarının her zaman DAF CF araçlardan oluştuğunu belirterek, bunun nedenini şu sözlerle açıkladı: DAF çekicilerin araç ağırlıkları çok düşük; ama çok yüksek yük sığasına sahip. Bu özellik nakliyecilerin tercihlerinden etkili oluyor. Çünkü operasyonlarda her kilogram önemli. DAF yeni ürünlerinde araç ağırlığını büyük oranda düşürdü. Biz de sürücülerimize mükemmel iç hacim ve konfor sunan XF Super Space Cab’e geçiş yapmaya karar verdik. Şirket olarak bu tercihi yaptığımız için sektördeki en yüksek yakıt ve genel nakliye verimliliğinden de faydalanacağız.”

Yeni DAF XF

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz