Warburtons, ilk 16 tonluk elektrikli kamyonu için Renault Trucks’ı seçti

1
418
WarburtonsRenaultTrucksDZE1
Birleşik Krallık'ın en büyük fırın markası olan Warburtons, ilk 16 tonluk yüzde 100 elektrikli kamyonu olan Renault Trucks D Z.E.'yi yola çıkarıyor.
Renault Trucks

Birleşik Krallık’ın en büyük fırın markası olan Warburtons, ilk 16 tonluk yüzde 100 elektrikli kamyonu olan Renault Trucks D Z.E.‘yi yola çıkarıyor.

Warburtons’ın turuncu rengi ive “Elektrikli kamyonlarımız dilimlenmiş ekmekten bu yana en iyi şey” yazısıyla dikkat çeken araç, şirketin Enfield fırınında faaliyet gösteren ikincil ekmek filosuna katılıyor. Tek bir şarjla 150 km’ye kadar yol yapabilen D Z.E., yaklaşık altı ton ekmek ve unlu mamulü Londra’da birçok yerleşkeye taşıyabilecek.

Tamamen elektrikli D Z.E., başkentin Ultra Düşük Emisyon Bölgesi’nde ve Trafik Sıkışıklığı Ücreti Bölgesi’nde ücret ödemeden çalışma hakkına sahipken, kullanım sırasındaki sıfır egzoz emisyonu ve düşük trafik gürültüsü onu Warburtons’ın kentiçi teslimatları için ideal hale getiriyor.

Warburtons Ulusal Taşımacılık Müdürü Steven Gray, konuyla ilgili olarak “İlk 16 tonluk elektrikli kamyonumuz yola çıkarken, sürdürülebilir filo yönetimimizde bir başka önemli dönüm noktasına işaret ediyoruz. Renault Trucks D Z.E.’yi kullanarak müşterilerimize aynı kalitede hizmeti sıfır egzoz emisyonu ve kentsel ortamlarda daha sessiz çalışma ile sunuyoruz.” dedi.

Renault Trucks Birleşik Krallık & İrlanda Genel Müdürü Carlos Rodrigues ise şunları söyledi: “Renault Trucks D Z.E. şehirlerimizdeki hava kalitesini iyileştirme ve gürültü kirliliğini azaltmaya yönelik günümüzün acil ihtiyacına yanıt veriyor. Warburtons’ın müşterilerine daha fazla sürdürülebilirlik sunmak için D Z.E’yi seçmesinden ve bu ilk aracın önümüzdeki on yıl boyunca bu hizmeti güvenle sunacağından dolayı çok mutluyuz.

WarburtonsRenaultTrucksDZE3
Tek bir şarjla 150 km’ye kadar yol yapabilen D Z.E., yaklaşık altı ton ekmek ve unlu mamulü Londra’da birçok yerleşkeye taşıyabilecek.

Warburtons’ın ilk D Z.E.‘si yan kapaklara ve arkada bir asansöre sahip kapalı kasalı bir 4×2 kamyon. 200 kWh, 600 V lityum iyon akülerle güçlendirilen kalıcı mıknatıs teknolojili Alternatif Akım (AC) senkron motoru, 185 kW tepe gücü, 130 kW sürekli güç ve 425 Nm azami tork üretiyor. Z.E.’nin indirgeme vites kutusu iki ileri ve bir geri vites sunuyor.

Warburtons’ın Enfield tesisinde şarj edilecek D Z.E., 22 kW AC (Alternatif Akım) şarj ile donatılıyor ve 150 kW’ye kadar DC (Doğru Akım) hızlı şarj ile uyumlu

Araç, akünün 10 yıla kadar çalışacağını veya aracın ömrü boyunca 250 MW enerji üreteceğini garanti eden Renault Trucks Akü Performans Taahhüdü ile birlikte geliyor. Renault Trucks mühendisleri, bir dizi Enfield temelli rota için Warburtons’ın operasyonel verilerini aldı ve bunu 1 milyon milin üzerinde araç telematik verisinden elde edilen gerçek dünya, gerçek zamanlı trafik veritabanıyla eşleştirdi. Aracın toplam enerji tüketimi hesaplamaları, aracın 250 MW’den fazla enerji kullanmadan on yıllık bir süre çalışacağı anlamına geliyor. Bu da Warburtons’ın ilk D ZE aracı için sözleşme süresi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz