DAF Glokal, hızla büyümeye devam ediyor

0
1181

DAF marka çekici ve kamyon modellerinin satış ve servis hizmetlerini İstanbul’da yer alan üç tesisinde sürdüren Glokal, büyük filoların servis ve bakım yöneticileriyle düzenlemiş olduğu toplantıda buluştu. DAF Glokal Genel Müdürü Ümit Karaarslan, “Geçtiğimiz yıl bir önceki yıla göre yüzde 100’ün üzerinde artan bir pazar payı vardı. Bu sene de paralel bir şekilde DAF markasının Türkiye’deki satış adetleri adına yüzde 100’ün üzerinde artan bir pazar payıyla binli adetlerin üzerine çıkmak istiyoruz.” dedi. 2018 hedeflerini ortaya koyan Ümit Karaarslan, DAF çekici ve kamyon modellerinin yüzde 7’ye varan yakıt ekonomisine dikkat çekerek hem sürücülerin hem de işletmelerin yüzünü güldürdüğünü vurguladı.

Dünyanın önde gelen çekici ve kamyon üreticilerinden DAF‘ın satış ve satış sonrası servis hizmetlerini İstanbul’da yer alan üç tesisi ve iki adet servisiyle sürdüren Glokal, büyük filoların servis ve bakım yöneticileriyle buluştu. Gerçekleşen toplantıda DAF ürünlerinin kalitesinin yanı sıra servis ve teknik hizmetler ve satış sonrası yapılan hizmetler hakkında bilgi verilirken, katılımcılarla beraber İkitelli’de bulunan DAF Glokal tesisi de ziyaret edildi. DAF Türkiye Genel Müdürü Gregor Van Der Mark‘ın da katıldığı toplantıda satış sonrası hizmetler için hem yatırımlarla hem de gelişim programlarıyla filolara destek verdiklerini dile getiren DAF Glokal Genel Müdürü Ümit Karaarslan, “Organizasyonumuz her gün gelişiyor. Gerek satış gerek satış sonrası departmanlarda eğitimli, tecrübeli ve vizyonumuza uygun bir yapılandırma içerisindeyiz. Orhanlı’da tüm donanım ve problem çözümlerine ilişkin teçhizatın yer aldığı yaklaşık 3 bin metrekare civarında büyük ölçekli bir servisimiz var. Yaklaşık 2 bin metrekarelik İkitelli’deki tesisimizde ise hem servis hem teknik olarak bütün çözümleri müşterilerimize ulaştırabildiğimiz yapılanmamız mevcut.” yorumunda bulundu.

DAF Glokal Genel Müdürü Ümit Karaarslan

Büyük markalar arasında ilk üçte

DAF Glokal Genel Müdürü Ümit Karaarslan, DAF’ın Türkiye’de ağır ticari taşıt sektöründeki büyük markalar arasında ilk üç arasında yer aldığını vurgulayarak, “Geçtiğimiz yıl bir önceki yıla göre yüzde 100’ün üzerinde artan bir pazar payı vardı. Bu sene de paralel bir şekilde DAF markasının Türkiye’deki satış adetleri adına yüzde 100’ün üzerinde artan bir pazar payıyla binli adetlerin üzerine çıkmak istiyoruz.” dedi. Ümit Karaarslan, özellikle Türkiye’nin güney bölgelerinde ve Akdeniz’de yeni yatırımlarla bayi ağını genişletmek istediklerini vurguladı.

Yüksek yakıt tasarrufu

DAF Glokal Genel Müdürü Ümit Karaarslan, “Çekici ve kamyonlarımız yüksek verimlilik seviyeleriyle işletmelerin yıllık kârlılıklarını artırıyor. Yüzde 7’ye varan yakıt ekonomisi yıllık temelde küçümsenmeyecek kadar önemli bir değer. Yakıt ekonomisinin yanı sıra CF ve XF modellerimizin iç kabinde sunduğu konfor seviyesi de benzersiz. Yani hem işletmelerin hem de sürücülerin yüzünü güldürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz