Volvo’nun yeni kendini dolduran otobüsü daha uzun mesafe gidebiliyor

0
4311
Volvo-S-Charge-2020
Yeni Volvo S-Charge model serisi, yeni yetenekler ile geliştirildi ve şimdi elektrik ile daha yüksek hızlarda sessiz ve yayımsız olarak sürülebiliyor ve eskisinden daha uzun mesafeler kat edebiliyor.

Hibrit güç ile yeni Volvo kendini dolduran otobüsler olan “S-Charge” model serisi, yeni yetenekler ile geliştirildi ve şimdi elektrik ile daha yüksek hızlarda sessiz ve yayımsız olarak sürülebiliyor ve eskisinden daha uzun mesafeler kat edebiliyor. Bu, kendini doldurabilir hibrit-elektrik otobüslerin kentlerdeki sıfır yayımlı bölgelerde ve diğer hassas alanlarda kullanılması için yeni olanaklar yaratıyor.

Yeni Volvo S-Charge model serisi için elektrik tahriği, bir önceki 20 km/s ile kıyaslandığında 50 km/s’ye kadar hızlarda kullanılabiliyor. İklime ve topografiye bağlı olarak Volvo S-Charge, bir kerede 1 km’ye kadar elektrikle çalışabiliyor. Geliştirme, iyileştirilmiş bağlantılılığı ve Coğrafi Sınırlama için Volvo’nun sistemi olan Volvo Alan Yönetimi‘ni de içeriyor. Volvo Alan Yönetimi, operatörün otobüsü seçilmiş alanlarda otomatik olarak elektrikli tahriğe geçmesi ve sürücünün müdahalesi olmadan hızı ayarlaması için programlamasına olanak sağlıyor. Yaklaşan sıfır-yayım bölgesinde yayımsız operasyon sağlamak amacıyla sürdürülebilir kendini doldurma için bölgeler belirlemek de mümkün.

Volvo Buses Başkanı Håkan Agnevall, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Hibrit otobüsler tarafından sağlanan çarpıcı esnekliği korurken, müşterilerimizin elektrik gücünün faydalarından yararlanma olanaklarını genişletiyoruz. Yeni S-Charge model serisi, dolum altyapısı gerekmediği için herhangi bir güzergahta kullanılabiliyor. Dolum altyapısına ihtiyaç olmaması daha hızlı uygulama ve müşterilerimiz için artırılmış operasyonel verimlik sağlıyor.

Bir başka avantaj ise S-Charge modellerinin otobüs durağına yaklaşırken, iniş ve biniş için durduğunda ve otobüs durağından ayrılırken elektrik ile sessiz, yayımsız ve enerji-etkin sürülebilmesi. Bu sadece yayımların azaltılmasını mümkün kılmıyor, aynı zamanda otobüslerin sessiz ve temiz elektrik modunda kullanılabildiği durakların ve bölgelerin yaratılmasını da sağlıyor.

Håkan Agnevall, açıklamasına şöyle devam etti: “Yeni S-Charge modelleri Volvo’nun en temiz otobüsleri arasında ve eşdeğer dizel otobüslere kıyasla karbon ayak izini yüzde 40’a kadar azaltacak. S-Charge, karbondioksit yayımlarını daha da düşürmek için aynı zamanda biyoyakıt ile de çalışıyor. Büyük olasılıkla pazardaki en yakıt-etkin ve güvenilir kendini dolduran otobüs.

Volvo S-Charge model serisi, alışılageldik 12 metrelik Volvo 7900 S-Charge’ı, körüklü Volvo 7900 S-Charge Körüklü’yü, çıplak şasi Volvo B5L S-Charge’ı ve son olarak tek ve çift kat seçeneklerini kapsıyor.

Volvo’nun S-Charge model serisi ile ilgili veriler

Volvo S-Charge, kalkıştan 50 km/s’ye kadar ve otobüs durakta dururken yayımsız elektrik modunda çalışabiliyor. Diğer durumlarda tahrik küçük içten yanmalı motor tarafından sağlanıyor.

Volvo S-Charge dolum altyapısı gerektirmiyor. Aküler, fren enerjisi geri kazanımı ile üretilen enerji ile dolduruluyor. Sonuç olarak S-Charge, hem kentiçinde hem de banliyölerde hemen hemen her otobüs güzergahında kullanılabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here