DAF XD, artık yeni PACCAR PX-7 motorla da sunuluyor

0
1476
DAF XD
DAF, yakıt verimliliği sağlayan PACCAR PX-7 motora sahip Yeni Nesil DAF XD'yi (International Truck of the Year 2023) sunuyor.
Renault Trucks

DAF, popüler XD serisini 227 kW’ye (310 bg) kadar güç değerlerine sahip yeni 6,7 litrelik PACCAR PX-7 aktarma organlarını içerecek şekilde genişletti. PX-7 motorlu “International Truck of the Year 2023“, Day Cab donanımlı 4×2 kamyon olarak mevcut. Diğer kabin modellerinin de kısa süre içinde sunulması planlanıyor.

6,7 litrelik PACCAR PX-7 aktarma organlarına (167 kW/230 bg – 227 kW/310 bg) sahip yeni DAF XD, 10,8 litrelik PACCAR MX-11 motor ve 220 kW/300 bg ilâ 330 kW/450 bg’ye kadar olan güç değerleriyle “International Truck of the Year 2023” modelinin mevcut sürümlerini tamamlıyor. Bu, müşterilerin kamyonlarını dağıtım ve kamu uygulamaları için bireysel görevlerine ve gereksinimlerine göre mükemmel bir şekilde ayarlamalarını sağlıyor. Yeni PACCAR 6,7 litrelik PX-7 aktarma organları, halihazırda düşük ağırlıklı MX-11 güç aktarma sistemine kıyasla 600 kg daha hafif ve bu da yük kapasitesi ve yakıt verimliliğinde sektör lideri konumuna katkıda bulunuyor.

Son derece verimli yeni motorlar

6,7 litrelik 6 silindirli PACCAR PX-7 motor tamamen yeniden tasarlandı. Son teknoloji ürünü EGR’siz motorda yeni, hafif ancak ultra güçlü Kompakt Grafit Demir (CGI) blok ve dökme demir silindir kapağı, yeni düşük sürtünmeli pistonlar, son derece verimli yeni bir kompresör ve yeni bir turbo şarj bulunuyor. Motor 4 farklı güç seviyesi ile satışa sunulur: 167 kW/230 bg, 189 kW/260 bg, 212 kW/290 bg ve 227 kW/310 bg. Yüksek yakıt verimliliği ve üstün sürücü konforu için çok düşük motor devirlerinde bile maksimum tork mevcut.

PACCAR PX-7
6,7 litrelik 6 silindirli PACCAR PX-7 motor tamamen yeniden tasarlandı. Son teknoloji ürünü EGR’siz motorda yeni, hafif ancak ultra güçlü Kompakt Grafit Demir (CGI) blok ve dökme demir silindir kapağı, yeni düşük sürtünmeli pistonlar, son derece verimli yeni bir kompresör ve yeni bir turbo şarj bulunuyor.

PowerLine otomatik şanzımanlar

PACCAR PX-7 motorlu DAF XD, optimum dişli açıklığı ve basamakları sunan yeni 8 vitesli, tam otomatik PowerLine şanzımana sahip. Herhangi bir tork kesintisi olmadan tam gazda vites değiştirme, sarsıntısız vites geçişleri ve hızlı gaz tepkisi sağlayarak eşsiz konfor ve sürüş kabiliyeti sunuyor.

Ayrıca yeni şanzıman, urge-to-move özelliği sayesinde fren pedalı serbest bırakılırken düşük hızda olağanüstü manevra kabiliyeti sağlıyor. Optimize edilmiş arka dingil oranlarıyla birlikte PX-7 motorlu XD, mümkün olan en yüksek yakıt verimliliğini sağlayarak dağıtım segmentindeki DAF XD serisiyle sunulan mükemmel iş teklifini daha da güçlendiriyor.

PACCAR PX-7 aktarma organlarına sahip XD, isteğe bağlı olarak, 200 kW/276 bg tepe güçten fazlasını sunan güçlü PX Motor Freniyle de mevcut.

Güvenlik standardı

PX-7 aktarma organlarına sahip DAF XD, doğal olarak mevcut XD modellerindeki tüm üstün özellikleri içeriyor. Bunlara birinci sınıf güvenlik sağlayan geniş ön cam ve ultra düşük seviyeden başlayan geniş yan camların yanı sıra benzersiz doğrudan görüş olanağı sunan alçak kabin konumu ve isteğe bağlı geniş görüşlü cam dahil. Benzersiz DAF Corner View ve DAF Dijital Görüş Sistemi ile en iyi dolaylı görüş garanti ediliyor.

PACCAR PX-7 driveline
PACCAR PX-7 motorlu DAF XD, optimum dişli açıklığı ve basamakları sunan yeni 8 vitesli, tam otomatik PowerLine şanzımana sahip. Herhangi bir tork kesintisi olmadan tam gazda vites değiştirme, sarsıntısız vites geçişleri ve hızlı gaz tepkisi sağlayarak yüksek konfor ve sürüş kabiliyeti sunuyor. Optimize edilmiş arka dingil oranlarıyla birlikte PX-7 motorlu XD, mümkün olan en yüksek yakıt verimliliğini sağlayarak dağıtım segmentindeki DAF XD serisiyle sunulan mükemmel iş teklifini daha da güçlendiriyor.

Sürücü konforu

XD, yaklaşık 10 m3‘e varan hacme sahip geniş kabinler ve sürücü için yüksek erişim imkanı sunuyor. Koltuk ve direksiyon simidinin geniş ayar aralıkları, bu segmentte en iyi sürücü konumunu garanti ediyor. Sürüş ve yol tutuşu; şasi ön ucu, kabin süspansiyonu ve arka dingil süspansiyonunun optimum tasarımıyla iyileştirilmiş.

Popüler XD serisinin yeni, son derece verimli PACCAR PX-7 motoru içerecek şekilde genişlemesiyle DAF, artık 220 kW/300 bg’ye kadar sınıfındaki en iyi teklifi sunarak dağıtım ve mesleki segmentteki konumunu daha da güçlendirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here