Volvo Trucks, özerk elektrikli taşıtlarla geleceğin taşımacılık çözümlerini tanıtıyor

0
1377
Renault Trucks

Volvo Trucks, daha verimli, güvenli ve temiz taşımacılığa katkıda bulunabilecek özerk (otonom) elektrikli taşıtları içeren yeni taşımacılık çözümünü tanıtıyor. Uzun vadeli hedef bu çözümü sabet yükleme merkezleri arasında sürekli taşımacılık hizmeti sunan şirketler.

Büyüyen dünya nüfusu ve artan kentleşme; trafik sıkışıklığı, hava kirliliği ve gürültü gibi çevresel konularla mücadele etmeyi gerektiriyor. Artan tüketim, hızlı büyüyen e-ticaret ve sürücü bulmadaki zorluklar verimli taşımacılık çözümleri için yüksek bir talep meydana getiriyor.

Volvo Trucks Başkanı Claes Nilsson

Volvo Trucks Başkanı Claes Nilsson, konuyla ilgili şunları söyledi: “Taşımacılık endüstrisinin tam potansiyeli henüz görülmedi. Herşey, gelecek on yılda taşımacılık için küresel ihtiyacın gözle görülür bir şekilde sürekli artacağını gösteriyor. Eğer bu talebi sürdürülebilir ve verimli bir şekilde karşılamak istiyorsak yeni çözümler bulmalıyız. Mal akışının düzenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için mevcut altyapıyı şimdikinden daha iyi hale getirmeliyiz. Geliştirdiğimiz taşımacılık sistemi, bugünün çözümleri için önemli bir tamamlayıcı olacak ve toplumun, taşımacılık firmalarının ve satın alıcıların yüz yüze oldukları zorlukları aşmaya yardım edebilecek.

Volvo Trucks’ın geleceğin taşımacılık çözümlerinin kısa mesafelerde, yüksek hacimli yüklerle yapılan ve yüksek teslimat hassasiyeti gerektiren düzenli ve tekrar eden görevlerde kullanılması amaçlanıyor. Lojistik merkezler arasındaki taşımalar bunun için en iyi örnek; ancak başka uygulamalar da mümkün.

Volvo Trucks Özerk Çözümler Başkan Yardımcısı Mikael Karlsson

Volvo Trucks Özerk Çözümler Başkan Yardımcısı Mikael Karlsson ise şu açıklamayı yaptı: ”Bizim sistemimiz, bugün birçok endüstrinin zaten uyguladığı gelişmiş lojistik çözümlerin yaygınlaşması olarak görülebilir. Özerk taşıtları egzoz yayımları olmadan düşük gürültü seviyesiyle kullanmamız sayesinde gündüz veya gece günün her saatinde taşımacılık yapabiliyoruz. Çözüm, mevcut yol altyapısını ve yük taşıyıcıları kullanıyor, bu da maliyetleri azaltıyor ve mevcut taşımalarla bütünleşmeye olanak veriyor.

Taşımacılık, bir bulut hizmetine ve bir taşımacılık kontrol merkezine bağlı özerk elektrikli taşıtlarla gerçekleştiriliyor. Taşıtlar, özerk sürüş için çok gelişmiş sistemlerle donatılıyor. Bu sistemler, taşıtın güncel konumunu santimetreler içinde belirlemek, ayrıntılı bir şekilde takip etmek, yolu kullanan diğer paydaşlarla etkileşimi analiz etmek ve yüksek kesinlikle tepki vermek için tasarlandı.

Taşımacılık kontrol merkezi, taşımacılık sürecini sürekli takip ediyor ve her bir aracın konumunu, akü seviyesini, yük içeriğini, servis gerekliliklerini ve daha birçok parametreyi yüksek bir hassasiyetle gözlüyor. Endüstriyel bir üretim sürecinde olduğu gibi gereksiz beklemelerden kaçınmak ve teslimat hassasiyetini yükseltmek için hız ve sürecin işleyişi en uygun hale getirildi. Bu yolla, mal stoklarının en aza indirilmesi ve bulunurluğun artırılması mümkün olabiliyor. Aynı güzergahta çayışan taşıtlar en uygun akışı sağlamak için birbirleriyle işbirliği yapıyorlar.

Yakın bir gelecekte Volvo Trucks’ın taşımacılık çözümü, özel uygulamalarda seçilmiş müşterilerle birlikte daha da geliştirilecek.

Vera, son derece düşük egzoz yayımı ve düşük gürültü seviyesiyle özerk elektrikli bir taşıt.

Özellikler

  • Volvo Trucks, bugünün çözümlerini tamamlayıcı olarak sabit lojistik merkezler arasında yüksek hassasiyetli tekrar eden taşımalar için yeni bir taşımacılık çözümü geliştiriyor.
  • Taşımacılık çözümü, özerk (otonom), bağlantılı, elektrikli taşıtları ve taşımacılık kontrol merkezini içeriyor.
  • Mevcut yük taşıyıcılar/treylerler ile uyumlu çekiciler kullanılıyor.
  • Sıfır egzoz yayımı ve düşük gürültü seviyesiyle tamamen elektrikli tahrik. Aktarma organları ve akü paketi Volvo Trucks’ın elektrikli kamyonları ile aynı tipte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz