Volvo Trucks, Çin’deki ağır hizmet kamyon üretim operasyonunu satın aldı

0
239
volvotrucks-china
Volvo Trucks, Jiangling Motors Co., Ltd.'nin bir yan kuruluşu olan ve Çin'in Shanxi eyaletindeki Taiyuan'da bir üretim tesisi bulunan JMC Heavy Duty Vehicle Co., Ltd.'yi 0,8 milyar RMB (yaklaşık 1.1 milyar SEK) karşılığında satın almayı kabul etti.

Volvo Trucks, Jiangling Motors Co., Ltd.‘nin bir yan kuruluşu olan ve Çin’in Shanxi eyaletindeki Taiyuan’da bir üretim tesisi bulunan JMC Heavy Duty Vehicle Co., Ltd.‘yi 0,8 milyar RMB (yaklaşık 1.1 milyar SEK) karşılığında satın almayı kabul etti. Hedef, 2022’nin sonundan itibaren Çin’deki müşteriler için Taiyuan’da yeni ağır hizmet Volvo FH, Volvo FM ve Volvo FMX kamyonların üretimine başlamak.

Volvo Trucks, 1934’ten beri Çin pazarında faaliyet gösteriyor. Son birkaç yılda, e-ticaret dahil lojistik hizmetlerin güçlü büyümesi, ülkedeki Volvo kamyon satışlarında artışa yol açtı. 2020’de 4 bin 500’den fazla ağır hizmet Volvo kamyon ithal edildi ve Çin’deki müşterilere teslim edildi. Volvo Trucks, uzun vadeli Volvo Group stratejisine uygun olarak Çin’deki ticari operasyonunu genişletiyor.

Volvo Trucks Başkanı Roger Alm, konuyla ilgili olarak “Sürdürülebilir taşımacılık çözümlerinin geleceğini şekillendirmeye kararlıyız. Çin’deki köklü varlığımızla satışlarımızı büyütüyor, özel bayi ortaklarımızla birlikte güçlü satış ve servis noktalarımızı genişletiyoruz. Son birkaç yılda, lojistik pazarlarının hızlı bir şekilde geliştiğini ve premium kamyon ve hizmetlerimize olan talebin arttığını gördük. Çinli nakliye operatörlerinden gelen talebi karşılamak için, Çin’de kendi ağır hizmet kamyon imalatımızla bölgesel bir değer zinciri kurmamızın zamanı geldi.” dedi.

Taiyuan’daki operasyonlar; pres, kaynak, kabin imalatı, boya ve Volvo kamyonların son montajını içerecek. Yatırımdan sonra, birkaç yıl içinde, tesis kapasiteyi daha da artırma potansiyeli ile yılda 15 bin Volvo kamyon üretme kapasitesine sahip olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here