Volvo Trucks, yeni Volvo FM modelinin yüksek tasarım kalitesiyle ödül kazandı

0
703
award-for-outstanding-design-quality-image1
Yeni Volvo FM, Birinci Günden itibaren amaca yönelik ve ödüllü tasarım yoluyla sürücünün çalışma alanını iyileştirmeye odaklandı.
Renault Trucks

Volvo Trucks‘ın yeni Volvo FM modeli, ticari araçlar için Ürün Tasarımı kategorisinde Red Dot Award 2021‘i kazandı. Yeni Volvo FM, ödün vermeyen bir amaçla tasarlandı: Sürücüyü her zaman ana odak noktasında tutarak geniş bir taşımacılık görevi yelpazesi için en uygun çalışma aracı olmak.

Red Dot” iyi tasarım için en çok aranan kalite onaylarından biri olarak uluslararası alanda kabul görüyor. Ödül yarışması, 1955’te Almanya’nın Essen kentindeki Design Zentrum Nordrhein Westfalen’de başladı. Bugün Red Dot Jürisi 50 uluslararası uzmandan oluşuyor.

award-for-outstanding-design-quality-image2
Yeni Volvo FM’nin yenilikleri arasında geniş yeni kabinin ve alçaltılmış bir kapı çizgisi kullanılarak iyileştirilmiş görüşün yanı sıra yeni dikiz aynaları ve kamyonun yan tarafının tamamlayıcı bir görüntüsünü veren isteğe bağlı bir yolcu köşe kamerası yer alıyor.

Yeni Volvo FM, sürücünün taşımacılık şirketlerinin kârlılığına ve imajına katkısının önemini doğrulayan kapsamlı anketlerin ve müşteri görüşmelerinin ardından geliştirildi. Tasarım ekibi, bu nedenle sektördeki en iyi mobil ofisi tasarlamak için yola çıktı ve sonuçta tüm sürücüler için çevik, ferah ve en önemlisi güvenli ve rahat olan çok yönlü bir kamyon ortaya çıktı.

Volvo Trucks Kullanıcı Deneyimi Baş Tasarımcısı Carin Larsson, konuyla ilgili olarak “Red Dot ödülü, Volvo Trucks tasarım ekibinin yaratıcı çalışmasının büyük bir kabulüdür. Ödül, bu arzu edilen kamyonla iş değeri yaratan, dengeli bir Volvo FM’yi vurguluyor. Amaca yönelik Dış, İç ve Kullanıcı Deneyimi tasarımı ile sürücülerimizin günlük yaşamlarını iyileştiriyor ve toplumumuzu işler halde tutuyoruz.” dedi.

award-for-outstanding-design-quality-image5
Volvo Trucks Kullanıcı Deneyimi Baş Tasarımcısı Carin Larsson

Yeni Volvo FM, daha yüksek düzeyde konfor, güvenlik ve üretkenlik sağlamak için bir araya gelen çok sayıda yenilik sunuyor. Örnekler arasında geniş yeni kabinin ve alçaltılmış bir kapı çizgisi kullanılarak iyileştirilmiş görüşün yanı sıra yeni dikiz aynaları ve kamyonun yan tarafının tamamlayıcı bir görüntüsünü veren isteğe bağlı bir yolcu köşe kamerası yer alıyor. Volvo FM ayrıca önemli ölçüde yakıt ve CO2  tasarrufu sağlayacak şekilde uyarlanabiliyor.

İç mekan, yeni bir kumanda paneli ve 12 inçlik yüksek çözünürlüklü dinamik bir gösterge ekranı ile vurgulanıyor. Kullanıcı dostu arayüz, sürücünün etkileşimlerini basitleştirmek ve kritik bilgilere erişirken dikkat dağıtıcı unsurları en aza indirmek için tasarlandı ve gelecekteki güncellemeler ve bağlantılı hizmetler için hazır.

award-for-outstanding-design-quality-image6
İç mekan, yeni bir kumanda paneli ve 12 inçlik yüksek çözünürlüklü dinamik bir gösterge ekranı ile vurgulanıyor.
award-for-outstanding-design-quality-image4

Volvo FM‘nin dış tasarımı, farklı uygulamalar için çok yönlülüğünü vurguluyor. Kabin, temiz, ayırt edici çizgilere sahip yeni bir aerodinamik şekle sahip. V şeklindeki farlar anında tanınırlık sağlıyor ve sağlam ön ızgaranın tasarımı araca cesur ve kendinden emin bir görünüm kazandırıyor.

Yeni Volvo FM, 2020 yılında Volvo FH, Volvo FH16 ve Volvo FMX ile birlikte piyasaya sürüldü. Her dört yeni ağır hizmet kamyonu Mart 2021’den itibaren seri olarak üretilmeye başlandı.

award-for-outstanding-design-quality-image3
Kabin, temiz, ayırt edici çizgilere sahip yeni bir aerodinamik şekle sahip. V şeklindeki farlar anında tanınırlık sağlıyor ve sağlam ön ızgaranın tasarımı araca cesur ve kendinden emin bir görünüm kazandırıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz