Goodyear, ilk yarıda sektör ortalamasının üzerinde büyüdü

0
183
goodyear_Temel_Doganay_
Goodyear Lastikleri T.A.Ş Ticari Lastikler Direktörü Temel Doğanay, ticari lastik sektörünün 2021 yılı ilk yarı performansına dair değerlendirmelerde bulundu.

2021’in ilk yarısına dair verilerini değerlendiren Goodyear Lastikleri T.A.Ş. Ticari Lastikler Direktörü Temel Doğanay, yaptığı açıklamada “Goodyear olarak geçtiğimiz yıl, Türkiye pazarında pandeminin getirdiği olumsuz koşullara rağmen satışlarımızı artırmayı başardık. 2021’e de hızlı bir başlangıç yaptık ve Goodyear olarak ilk 6 ayda ticari lastikler yenileme pazarındaki büyümenin çok üzerinde bir satış artışı kaydettik. Orjinal ekipman olarak adlandırdığımız ticari araç üreticilerine yaptığımız satışları da eklediğimizde toplamda ticari lastikler satışlarımızı geçtiğimiz yıla oranla %40 oranında artırdık. Bağımsız araştırma şirketi tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre ise 2021 yılının ilk 6 ayında ticari lastikler pazarında son kullanıcılara en çok satışı yapılan ikinci üretici Goodyear Lastikleri T.A.Ş. oldu. Bağlı olduğumuz EMEA bölgesinde göstermiş olduğumuz yüksek satış performansı dikkat çekici boyutlara ulaştı. 2021’in ikinci yarısında da öncelikli olarak yeni müşteriler ve filolar kazanmak için çalışmalarımızı sürdürecek ve servis kalitemizi daha da artıracağız.” diye konuştu.

2021’in ikinci yarısında da iddialıyız

Türkiye ve gelişen ülkeler için geliştirdiğimiz, ülke koşullarına uygun Goodyear Kmax Cargo ve Goodyear Kmax Extreme serileri ile ilgili filolardan çok olumlu bildirimler alıyoruz” diyen Temel Doğanay, şunları söyledi: “Goodyear haricinde Fulda, Sava ve Kelly markalarımız ile de farklı segmentlerde farklı bütçeleri olan müşterilerimize en uygun kilometre başı maliyeti sunuyoruz. Bu markalarımızın performansını kanıtlamış lastikleri ile yıllardır Türkiye pazarında müşterilerimiz tarafından tercih ediliyoruz. 2021 yılının ilk yarısında pazara yeni Sava 5 serisi ve yeni Fulda Regio 3 serisi ürünlerimizi sunduk. Yılın ikinci yarısında Sava 5 ve Fulda Regio 3 lastiklerimizin de pazar payımıza olumlu katkılar yapacağını düşünüyoruz. Kelly markamız ise ana üreticilerin pazarladığı bütçe segment markalar arasında yıllardır lider konumda. Fiyatının çok üzerinde bir kalite seviyesi sunduğumuz bu markamızda yeni ebatlar ile müşterilerimize alternatif yaratmak istiyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here