Volvo Group, içten yanmalı motorlara yönelik doktora burslarıyla hidrojen araştırmalarını hızlandırıyor

0
762
Volvo Group
Volvo Group, bu teknoloji alanındaki akademik araştırmalara yönelik kamu finansmanının azalması ve dolayısıyla öğrenciler arasındaki ilginin azalması nedeniyle içten yanmalı motor teknolojisinde sürekli yetkinliği güvence altına almak için Volvo İçten Yanmalı Motor bursunu oluşturuyor.
Renault Trucks

Volvo Group, hidrojen yanmalı motor teknolojisine adanmış doktora bursları başlatarak, tahrik teknolojisi olarak hidrojen kullanan içten yanmalı motoru daha da geliştiriyor. Volvo Group‘ta çalışırken araştırmalarını İsveç’teki Chalmers Teknoloji Üniversitesi’nde ve Lund Üniversitesi’nde yürütmek üzere iki doktora öğrencisi seçilecek. İşe alımlar 2024 yılının ilk çeyreğinde başlayacak.

Volvo Group, 2040 yılında net sıfır sera gazı yayımı sağlayan ürün, çözüm ve hizmetlere ulaşma hedefinde bir dizi en yeni tahrik teknolojilerini kullanıyor. Şirket halihazırda akü elektrik çözümleri sunuyor ve hidrojen alanına hem yakıt hücresi uygulamaları için hem de içten yanmalı motorlar için yenilenebilir bir yakıt olarak yoğun yatırımlar yapıyor.

Volvo Group; kamyonlar, otobüsler, inşaat, denizcilik ve endüstriyel çözümlerde net sıfıra ulaşmaya yardımcı olmak için içten yanmalı motora yönelik sürekli araştırma ve geliştirmeyi savunan birkaç otomotiv şirketinden biri. İçten yanmalı motor teknolojisi, Volvo Group‘un tarihi boyunca sürekli olarak geliştirildi ve iyileştirildi ve bugünün ve yarının manzarasında yeni teknolojilerin yanı sıra hâlâ geçerliliğini koruyor.

Volvo Group CTO’su Lars Stenqvist, konuyla ilgili olarak “Geleceğin, müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve çevresel taleplerini karşılamak için çeşitli tahrik uygulamaları gerektireceğine inanıyoruz. Bu nedenle tahriğe üç yönlü bir yaklaşım getiriyoruz. Yeşil hidrojenle çalışan içten yanmalı motoru, şu anda motor laboratuvarlarımızda ve test araçlarımızda test ettiğimiz bir başka yüksek ilgi gören çözüm olarak görüyorum.” dedi.

Volvo Group, bu teknoloji alanındaki akademik araştırmalara yönelik kamu finansmanının azalması ve dolayısıyla öğrenciler arasındaki ilginin azalması nedeniyle içten yanmalı motor teknolojisinde sürekli yetkinliği güvence altına almak için VICE (Volvo Internal Combustion Engine – Volvo İçten Yanmalı Motor) bursunu oluşturuyor.

Başarılı adaylar işe alındıktan sonra endüstri alanında doktora öğrencisi olacak ve araştırmalarını 2024-2029 döneminde tamamlayacaklar. Öğrenciler aynı zamanda araştırma, denetim ve deney masraflarını da finanse edecek olan Volvo Group tarafından istihdam edilecek.

Lars Stenqvist, sözlerine şöyle devam etti: “Bursumuz yalnızca araştırmacıların eğitimini korumakla kalmıyor, aynı zamanda Volvo Group’un üç tahrik teknolojisinden biriyle sürdürülebilir taşımacılığa geçişe yardımcı olmayı amaçlayan bir girişimi. Endüstri ve akademinin güçlü bir ortaklığa sahip olması önemli ve içten yanmalı motora ilişkin uzun vadeli bilgi birikimini güvence altına almak için daha fazla girişimi memnuniyetle karşılıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz