Volvo Group, Avustralya’nın ilk elektrikli acil durum aracını tanıttı

0
807
Volvo FL Electric
AFAC 2023 Konferansı'nda Avustralya'nın ilk elektrikli acil servis aracı Volvo FL Electric de tanıtıldı.
Renault Trucks

Volvo Group, bölgenin en büyük acil durum yönetimi konferansı ve fuarı olan Australasian Fire and Authorities (AFAC) konferansında, ACT (Avustralya Başkent Bölgesi) Acil Durum Hizmetleri Ajansı’na (ESA) sağlanan Avustralya’nın ilk sıfır yayımlı lojistik aracını tanıttı.

Bu satın alma, Volvo Group Avustralya ile ESA arasında Temmuz 2022’de kurulan ortaklıkta önemli bir kilometre taşı.

Araç, kentsel ve kentiçi ortamları için tasarlanmış sağlam ve çevik bir kamyon olan Volvo FL Electric. Yeni Zelanda’da tasarlanıp üretilen üstyapıya sahip FL Electric, İtfaiye ve Kurtarma ekiplerine operasyonel destek de dahil olmak üzere önemli görevlerde kullanılacak.

ACT Polis ve Acil Durum Hizmetleri Bakanı Mick Gentleman, konuyla ilgili olarak “Bu, ACT için önemli bir dönüm noktası. Acil durum hizmetleri operasyonel destek araçlarının sıfır yayımlı araçlara dönüştürülmesi, hükümetimizin 2045 yılına kadar ülke çapında net sıfır yayım hedefine ulaşmada önemli bir adım.” dedi.

Volvo FL Electric
Volvo Group Avustralya Başkanı ve CEO’su Martin Merrick, ACT Polis ve Acil Durum Hizmetleri Bakanı Mick Gentleman, ACT Yangın ve Kurtarma Şefi Matthew Mavity ve İsveç Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Per Linnér

Volvo Group Avustralya Başkanı ve CEO’su Martin Merrick ise şunları söyledi: “Taşımacılık, Avustralya’nın karbon yayımlarının yüzde 19’unu oluşturuyor ve bunun yüzde 38’i karayolu taşıtlarından kaynaklanıyor. Bu projeyle hükümet ve acil servisler net sıfır araç kullanımına geçiş konusunda örnek teşkil ediyor. ESA ve ACT Hükümeti gibi ilk benimseyenler takdir edilmeli. Volvo, onların daha sürdürülebilir bir dünya şekillendirme çalışmalarını desteklemekten gurur duyuyor.

Volvo sürücü geliştirme eğitimi ve araç uygulama süreçlerinin ardından, bu ilk aracın 2024’ün başlarında ACT içinde ve çevresinde operasyonel hizmete girmesi bekleniyor.

Volvo Group Avustralya, 50 yıldır Avustralya’da kamyon üretiyor ve yasal düzenlemelerin izin vermesiyle, FM ve FH ağır hizmet tipi elektrikli araç yelpazesini 2027 gibi erken bir tarihte Wacol üretim tesisinde üretmeyi hedefliyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz