Faroe Adaları, elektrikli kentiçi toplu taşıma için E-WAY’i seçti

0
1391
IVECO BUS E-WAY
IVECO BUS, HZ Bussar'a iki adet E-WAY kentiçi otobüs teslim etti. Araçlar, Faroe başkentinde Tórshavn Belediyesi'nini (Tórshavnar kommuna) kentiçi toplu taşıma güzergahlarında kullanılacak. Bunlar Adalar'daki ilk iki elektrikli otobüs ve insanların hareketliliği için belediyenin ücretsiz otobüs sistemini destekleyecek.
Renault Trucks

IVECO BUS, Tórshavn Belediyesi’ndeki insan hareketliliğini desteklemek için HZ Bussar‘a iki adet 10,7 metre uzunluğunda E-WAY otobüs teslim etti. Bunlar, markanın halihazırda iyice yerleşmiş olduğu adalarda faaliyet gösteren ilk 2 tam elektrikli kentiçi otobüsü ve Aralık 2022’den beri hizmette olan 16 CROSSWAY‘den oluşan bir filoya katılıyorlar.

Toplam 420 kWh’lik 10 akü paketinden güç alan E-WAY, gerçek çalışma koşullarında günlük hizmeti başarıyla verebiliyor. Bu kapasite, aracın kullanımdaki farklı güzergahlara uyum sağlamadaki çok yönlülüğünü ve gece şarj edilen midibüsün sunduğu uzun menzili gösteriyor.

Sadece 10,7 m uzunluğunda ve 2,33 m genişliğinde olan E-WAY midibüsün kompakt boyutları, onu kent merkezlerindeki dar sokaklar gibi ulaşılması zor yollarda çok çevik bir araç haline getiriyor. Kolayca erişilebilen E-WAY, 23’ü koltukta olmak üzere 60’tan fazla yolcuyu taşıyabiliyor.

Bu elektrikli E-WAY otobüsler yayım üretmiyor, sessiz çalışıyor, konforlu taşımacılık sağlıyor ve çevrenin korunmasına yardımcı olarak yolcular, sürücüler ve vatandaşlar için daha iyi bir yaşam kalitesine katkıda bulunuyor.

HZ Bussar Toplu Taşıma Müdürü John Fonsdal, konuyla ilgili olarak “2 yeni E-WAY otobüsümüzü teslim aldık ve adaların ilk elektrikli otobüsleri oldukları için bizim için çok özel bir an. Dizelden sıfır yayımlı elektrikli araçlara geçiş yapacağımız için çok heyecanlıyız.” dedi.

IVECO BUS Avrupa Otobüs Ticari Operasyonları Başkanı Giorgio Zino ise şunları söyledi: “E-WAY midibüslerimizin Faroe Adaları’nda faaliyet gösteren ilk elektrikli otobüsler olarak seçilmesinden gurur duyuyoruz. Bu teslimatla IVECO BUS, E-WAY serisinin güçlü ve yakın bir ağa dayanarak görev ne olursa olsun ve nerede olursa olsun toplu taşıma operatörlerinin ihtiyaçlarını tam olarak karşıladığını bir kez daha gösteriyor.

Araçların teslimatı, ticari danışmanlık, satış sonrası destek ve adalarda kapsamlı yardım dahil olmak üzere geniş bir hizmet yelpazesi sunan bayi Gervi tarafından desteklendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here