Volvo, Göteborg’da DFDS’ye 20 elektrikli kamyon teslim etti

0
1400
volvotrucks-dfds
Volvo Trucks, İsveç'in Göteborg kentinde lojistik şirketi DFDS'ye 20 tam elektrikli ağır kamyon teslim etti.
Renault Trucks

Volvo Trucks, İsveç’in Göteborg kentinde lojistik şirketi DFDS‘ye 20 tam elektrikli ağır kamyon teslim etti. Teslimat, DFDS’nin Volvo’ya verdiği toplam 125 elektrikli kamyon siparişinin bir parçası. Yeni elektrikli filonun bir kısmı, Göteborg’daki Volvo Trucks montaj fabrikasına ve montaj fabrikasından mal taşımak için kullanılacak.

Kuzey Avrupa’nın en büyük entegre nakliye ve lojistik şirketi olan DFDS, 125 Volvo FM Electric modeli ile Volvo’nun akü elektrikli kamyonları için şimdiye kadarki en büyük siparişlerden birini verdi. Artık o kamyonlardan 20 tanesi ticari trafiğe çıkmaya başladı.

Yeşil elektrikle şarj edilen kamyonlardan 14’ü, Volvo’nun Göteborg’un hemen dışındaki ağır kamyon fabrikasına gidiş gelişlerde kullanılacak.Girişim, Volvo Trucks‘ın sürdürülebilirlik hedefine, yani 2040 yılına kadar yüzde 100 fosilsiz bir tedarik zincirine sahip olma hedefine ulaşmak için önemli bir adımı işaret ediyor. Ayrıca, DFDS‘ye teslim edilen 20 kamyondan dördü fosilsiz çelik içeriyor.

Volvo Trucks Başkanı Roger Alm, konuyla ilgili olarak “Örnek teşkil etmeye kesinlikle inanıyoruz ve sıfır egzoz yayımlı kamyonları kendi gelen mal akışımızda kullanmaya başlamak, birinci sınıf, sürdürülebilir bir taşımacılık sistemi oluşturma stratejimizin önemli bir parçası. Bu yolculukta bir ortak olarak DFDS’ye sahip olduğumuz için gerçekten gurur duyuyorum.” dedi.

Elektrikli, sıfır egzoz yayımlı kamyonların kullanılmaya başlanması, DFDS‘nin 2050 yılına kadar karbon nötr olma hedefinin bir parçası.

dfds-volvotrucks
DFDS, 125 Volvo FM Electric modeli ile Volvo’nun akü elektrikli kamyonları için şimdiye kadarki en büyük siparişlerden birini verdi.

DFDS Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Lojistik Bölümü Başkanı Niklas Andersson ise şunları söyledi: “Geleneksel dizel kamyonlarımızı Volvo FM Elektrikli kamyon gibi alternatiflerle değiştirmek, karbon yayımlarımız üzerinde önemli bir etkiye sahip olacak. Ancak bu çaba, finansal yatırımdan çok daha fazlasını gerektiriyor. İklim hedeflerimizi gerçeğe dönüştürmek için enerji sağlayıcıları ve Volvo Trucks gibi sektör önderleriyle çalışmak önemli. Geçiş, toplumun çeşitli alanlarında doğru altyapıyı ve işbirliğini gerektiriyor. Bunu tek başına çalışarak elde edemeyiz.

Volvo Trucks, 2019 yılında tamamen elektrikli kamyon üretimine başladığından beri, dünya çapında 38’den fazla ülkede 4 bin 300’den fazla elektrikli kamyon sattı. Volvo şu anda, kentiçinde ve kentlerarasında çok geniş bir taşımacılık yelpazesine seslenen, seri üretimdeki altı elektrikli modelle endüstrinin en geniş ürün yelpazesini sunuyor. Volvo Trucks’ın küresel hedefi, 2030’da sattığı tüm yeni kamyonların yüzde 50’sinin elektrikli olması.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz