Volvo CE, yeni kaya kamyonlarını tanıttı

0
1079

Volvo Construction Equipment, İskoçya Motherwell’deki fabrikasında yeni kaya kamyonlarını bütün Volvo bayilerinin ve özel müşterilerinin katıldığı bir etkinlik ile tüm dünyaya tanıttı. 45 ile 95 ton arasında değişen dört farklı model ile kaya kamyonu pazarına girişi yapacak olan markanın 45, 60 ve 72 ton sınıfındaki modelleri Terex altyapısına sahip. Volvo R100E modeli ise tamamen markanın kendi tasarım ekibinin çalışması sonucu ortaya çıktı.

Volvo CE, geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen etkinlik ile yeni girmeye hazırlandığı kaya kamyonu pazarına yönelik modellerini müşterileri ve medya temsilcilerine tanıttı. Etkinliğe katılanlara 95 ton sınıfındaki R100E modelini test etme olanağı sunuldu. Dört farklı model ile pazara giriş yapmaya hazırlanan firma, yeni ürün grubundaki üç modelde (R45D, R60D ve R72D) satın aldığı Terex Trucks markasının bilgi birikiminden yararlandı. R100E modeli ise tamamen Volvo tasarım ve mühendislik ekibinin çalışmalarının sonucunda ortaya çıktı.

Volvo Construction Equipment, İskoçya Motherwell’deki fabrikasında yeni kaya kamyonlarını bütün Volvo bayilerinin ve özel müşterilerinin katıldığı bir etkinlik ile tüm dünyaya tanıttı.

Müşteri deneyimi

Yeni ürün grubunun geliştirme sürecinde müşteri deneyimlerinden sıkça yararlanan Volvo CE, Güney Afrikalı Trollope Mining Services şirketinin sahasında kullanılan makinalardan elde ettiği veriler doğrultusunda çalışmalarını yürüttü. Volvo CE Atölye Müdürü Danie van Niekerk, Volvo makinalarının tam yüklü halde hızlanma süresinin ve verimliliğinin muadillerine göre iyi olduğunu dile getirdi.

Volvo CE Pazarlama ve Ürün Portföyü (MaPP) Kıdemli Başkan Yardımcısı Thomas Bitter ise kaya kamyonlarının altyapısının Terex’in 84 yıllık mirasına dayandığını ifade etti. Bu durumun yeni geliştirdikleri modellerde ciddi bir fark yarattığını dile getiren Bitter, R100E modelinin ise yüksek performans, düşük yakıt tüketimi, yüksek verimlilik, düşük satın alma maliyeti ve yüksek operatör konforu ile Volvo’nun tüm standartlarını karşıladığını söyledi.

Volvo R100E

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here