İngiliz süpermarketi Tesco, elektrikli eve teslimat filosunu 151 IVECO eDaily araçla genişletiyor

0
1029
IVECO eDaily
IVECO, taşıma kapasitesini ve menzili optimize etmek için belirlenmiş iki akülü konfigürasyona sahip eDaily araçlarıyla süpermarketi karbonsuzlaştırma yolculuğunda destekliyor.
Renault Trucks

IVECO, ilk eDaily‘yi, karbonsuzlaştırma yolculuğunu ilerleten İngiltere’nin önde gelen süpermarketi Tesco‘ya teslim etti. Tesco’nun eve teslimat filosuna katılan bu iki akülü araç, taşıma kapasitesini ve menzili optimize edecek şekilde tasarlandı. 2024’ün sonuna kadar genişleyen Tesco EV filosuna 150 eDaily iki akülü model daha katılacak.

Bu ilk yeni eDaily (42S14E), yenilikçi modüler akü kurulumuyla müşterilere sıfır yayımlı teslimat olanağı sağlıyor. Elektrik motoru, 140kW ve 400Nm torkla verimli bir şekilde güçlü performans sağlıyor. 80 kW’ta hızlı şarj etme kapasitesi ile 100 km’ye kadar menzile yalnızca 30 dakikada ulaşılabilirken, 22 kW’lık yerleşik şarj cihazı, Tesco‘nun yerel mağazalardaki AC şarj cihazlarından şarjı en üst düzeye çıkarmasını sağlıyor. Soğutuculu kasa, teslimat görevleri sırasında çabuk bozulan ürünleri soğutmak için 15kW e-PTO‘nun tüm avantajlarından yararlanabiliyor. İkinci bir 12V e-PTO, ek soğutma için düşük voltajlı güç sağlayarak tamamen kendi kendini idame ettirebilen sıfır yayımlı bir araç yaratıyor. Tesco ayrıca eDaily‘nin, aracın sürüş modlarını kontrol edebilen, optimize edilmiş performans ve verimlilik için en iyiyi uzaktan seçebilen gelişmiş bağlantı özelliklerinden de yararlanıyor.

Daily, 2010 yılından bu yana ülke çapındaki Tesco teslimat filosunda tanıdık bir manzara olageldi. Manevra yapmayı zahmetsiz hale getiren sınıfının önderi dönüş çapı, sıklıkla şehiriçi görevlerde çalışan sürücüler için önemli bir avantaj. Filonun dizel araçlarında da bulunan IVECO‘nun Hi-Matic otomatik şanzımanında da belirtildiği gibi, sürücüler tamamen elektrikli eDaily‘e geçişi kolayca gerçekleştirecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz