FPT Industrial Cursor 13 motoru Dakar 2019’un kalbinde yer alıyor

0
577
Kaputunda FPT Industrial logosu bulunan Petronas Team De Rooy IVECO takımının araçlarından biri markanın giderek artan en iyi aktarma organları tedarik etme adanmışlığının bir göstergesi olarak zorlu parkurda ilerliyor

Dünyaca ünlü Dakar rallisinde 2019 yılında da yer alan FPT Industrial, Petronas Team De Rooy IVECO takımının dört kamyonunu Cursor 13 motorları ile donatarak  sponsor oldu.

IVECO araçların 1000 beygire kadar azami güç üreten Cursor 13 motorlarının mühendisliği böylesine zorlu bir ralli için özel olarak yapıldı.

Dakar rallisi dünyanın en zorlu mücadelelerinden biri ama cesaretsizler için değil. Tutku, teknoloji ve dayanıklılık gerektiriyor ve FPT Industrial Cursor 13 tüm bu özelliklere sahip. Endüstriyel uygulamalarda çevreye saygı gösterirken yüksek performans ve verimilik için ttasarlanan FPT Industrial motoru, kendini yarışlarda da kanıtladı. IVECO araçların Cursor 13 motorlarının mühendisliği bu zorlu ralli için özel olarak yapıldı. Mühendislik çalışmaları FPT Industrial Arbon Ar-Ge merkezinde gerçekleştirildi. 13 litrelik motor uzun yol taşımacılık görevlerinin yanı sıra büyük traktör ve biçerdöver gibi tarım uygulamalarında da güvenilirliği ile tanınıyor. IVECO araçların 1000 beygire kadar azami güç üreten Cursor 13 motorlarının mühendisliği böylesine zorlu bir ralli için özel olarak yapıldı. Motorlar; güvenilirliklerini, sağlamlıklarını ve yüksek performanslarını geçmiş Dakar rallilerinin en zorlu ayaklarında ve arazi koşullarında kanıtladı. FPT Industrial’ın özel teknik ekibi tüm ralli boyunca Petronas Team De Rooy IVECO takımını destekleyecek.

IVECO araçların Cursor 13 motorlarının mühendisliği bu zorlu ralli için özel olarak yapıldı. Mühendislik çalışmaları FPT Industrial Arbon Ar-Ge merkezinde gerçekleştirildi.

41’inci yarış olan Dakar 2019 rallisi, bu yıl Peru’da gerçekleştiriliyor ve 6 Ocak’tan 17 Ocak’a kadar kum tepelerini, toprak ve kayalık zeminleri içeren 5 bin km’lik 10 ayağı kapsıyor. Peru’nun başkenti Lima’da başlayan yarışta kamyonlar, Pasifik Okyanusu kıyısındaki Pisco’dan geçerek Beyaz Kent olarak da bilinen Arequipa’nın deniz seyisinden 2300 metre yükseklikteki zorlu arazilerini aşacaklar. En zorlu ayaklar güçlü bir motor gerektiriyor ve Cursor 13 yüksek rakımda aynı turbo hızını koruyarak ve bu özellikle ilgili tam kontrol sağlayarak en uygun tepkiyi veriyor. Ralli, 17 Ocak tarihinde Lima’da sona erecek.

41’inci yarış olan Dakar 2019 rallisi, bu yıl Peru’da gerçekleştiriliyor ve 6 Ocak’tan 17 Ocak’a kadar kum tepelerini, toprak ve kayalık zeminleri içeren 5 bin km’lik 10 ayağı kapsıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here