Volkswagen’den yeni elektrikli SUV kavramı: ID. ROOMZZ

0
1042
vw_IDRoomzzz_
Volkswagen Şanghay Otomobil Fuarı’nda ID. ROOMZZ modelinin dünya prömiyerini gerçekleştirdi.

Volkswagen, Şanghay Otomobil Fuarı’nda ID. ROOMZZ modelinin dünya prömiyerini gerçekleştirdi. ID Ailesi’nin son üyesi olan ID. ROOMZZ, 2021’de Çin’de satışa sunulacak sıfır yayımlı bir SUV. ID ROOMZZ, I.D., I.D. CROZZ1, I.D. BUZZ1, I.D. VIZZION1 ve I.D. BUGGY gibi MEB platformuyla üretilen elektrikli araç model ailesinin altıncı üyesi olacak. 

Volkswagen, elektrikli SUV kavramı ID. ROOMZZ’u Şangay Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkardı. ID. ROOMZZ’un gövde tasarımı ID. model ailesinin diğer modellerinde de görülen orantılı ve net homojen çizgilere sahip.

vw_ID_Roomzz__1_
ID. ROOMZZ’un gövde tasarımı ID. model ailesinin diğer modellerinde de görülen orantılı ve net homojen çizgilere sahip.

Araç kişiselleştirilebilen farklı iç kavram seçenekleri sunarken, koltuk konfigürasyonları yalnızca yolcuların isteklerine göre değil, ilgili sürüş moduna göre de uyarlanabiliyor. Tam otomatik sürüş moduna geçildiğinde koltuklar 25 derece içeriye döndürülerek otomobilde iletişime daha elverişli, salon gibi bir atmosfer yaratılabiliyor. Bunun yanı sıra, otomobil tam otomatik sürüş modundayken, ID. Pilot Relax modu yolcuların koltuklarını kendi ihtiyaçlarına göre bireysel olarak ayarlamalarına da imkân tanıyor. Bu modda koltuk dik bir konumdan yatık bir konuma geçirilebiliyor.

vw_ID_Roomzz__4_
Tam otomatik sürüş moduna geçildiğinde koltuklar 25 derece içeriye döndürülerek otomobilde iletişime daha elverişli, salon gibi bir atmosfer yaratılabiliyor. Bunun yanı sıra, otomobil tam otomatik sürüş modundayken, ID. Pilot Relax modu yolcuların koltuklarını kendi ihtiyaçlarına göre bireysel olarak ayarlamalarına da imkân tanıyor

Manuel “ID. Drive” modunda, dijital kokpit direksiyonla birlikte sürücünün önünde havada duruyormuş gibi bir izlenim veriyor. Dijital kokpit tamamen camdan yapılmış bir ön panelden oluşuyor. Dijital direksiyon ise kavram olarak panele entegre edilmiş durumda.

vw_ID_Roomzz__5_
Dijital kokpit tamamen camdan yapılmış bir ön panelden oluşuyor. Dijital direksiyon ise konsept olarak panele entegre edilmiş durumda.

Otomobilin içinde kullanılan materyaller de alışılmışın dışında. Örneğin koltuk kaplamaları yenilenebilir hammaddeden oluşan AppleSkin isimli yeni bir üründen yapılıyor. Kapı panellerinin “ID. Light” bölgelerinde özel işlemden geçirilmiş ahşap cilalar kullanılıyor. Clean Air sistemi, dışarıdaki havanın temiz olmadığı durumlarda dahi otomobilin içindeki havanın temiz kalması için aktif bir filtre sistemi kullanıyor.

Vw_ID_Roomzz__3_
82 kwH’lik pillere sahip olan ID. ROOMZZ, 450 km menzil sunuyor. Kavram otomobil, 150 kW’lık (DC) hızlı şarj sistemiyle yarım saat içinde pil sığasının yüzde 80’ini şarj edilebiliyor.

ID. ROOMZZ, elektrikli motoru ile rahat ve sessiz hareket ediyor. 82 kwH’lik pillere sahip olan ID. ROOMZZ, 450 km menzil sunuyor. Kavram otomobil, 150 kW’lık (DC) hızlı şarj sistemiyle yarım saat içinde pil sığasının yüzde 80’ini şarj edilebiliyor. Ön ve arka dingilde yer alan iki elektrik motor, 4MOTION özelliğiyle beraber 306 beygirlik güç üretiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here