UPS, daha fazla emtia kategorisi kabul etmek için yelpazesini genişletiyor

2
1336
Renault Trucks


Tehlikeli maddeler artık Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’daki 36 ülke arasında taşınabilecek.

 UPS, küresel hava ağında kabul edilebilen 400’ü aşkın yeni emtia ve Avrupa’daki kara ağında kabul edilebilen 300’ü aşkın ürünle tehlikeli maddelerin taşınmasına ilişkin küresel programını genişletti. Şirket aynı zamanda sevkiyatı kabul edilen seçili tehlikeli maddelerin izin verilebilir miktarını da artırdı.

Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerden, tehlikeli madde olarak sınıflandırılan ürünlerin taşınmasına yönelik artan bir talep mevcut. Örneğin, sağlık hizmeti şirketlerinin laboratuvar donanımlarını temizlemek için kimyasal maddeleri nakletmeleri gerekiyor. Endüstriyel imalat şirketlerinin ise boya, sıkıştırılmış gazlar, yapıştırıcı maddeler ve pil gibi ürünleri nakletmesi gerekiyor. UPS, artık bu işletmelerin 36 ülke arasında sevkiyat yapabilmesine yardım edebilecek.

UPS Avrupa Başkanı Nando Cesarone, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “UPS, şirketlerin tehlikeli madde taşımacılığında uygulanan katı ve çoğu zaman karmaşık şartlarla başa çıkmasına yardımcı oluyor. Artık müşterilerimizin hem geleneksel hem de tehlikeli madde gönderilerinin taşınmasına yönelik tek duraklı çözüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğiz.

UPS gönderi paketlerinin Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), ABD Ulaştırma Bakanlığı, Avrupa Tehlikeli Maddelerin Taşınmasına İlişkin Anlaşma ve Birleşmiş Milletler‘e bağlı bir uzmanlık örgütü olan Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü tarafından yayınlanan kılavuzlara uyacak şekilde basitleştirilmesi için teknoloji uygulamaları kullanıyor.

UPS müşterileri UPS Worldship® uygulamasını kullanarak tehlikeli madde sevkiyatlarının şartları karşılayıp karşılamadığını doğrulayabilecek ve gönderileri işlenmeye hazır olduğunda UPS‘i bilgilendirebilecek.

UPS, çalışanlarına kapsamlı bir eğitim sunuyor ve tehlikeli maddelerin güvenli bir şekilde taşınması için ilave önlemler alıyor. Şirketin bütünleşik taşımacılık ağı; sızdırmaz ambalajlar, yangına dayanıklı konteynerler ve yangına karşı koruyucu kılıflar kullanıyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz