UPS, 125 Tesla Semi çekici için ön sipariş verdi

1
1349
Renault Trucks

Dünyadaki en geniş ticari kamyon filolarından birini yöneten UPS, Tesla’nın tamamen elektrikli çekicisi Semi’den 125 adet ön sipariş verdiğini açıkladı. Yeni çekiciler, UPS’in elektrik, doğal gaz, propan ve diğer geleneksel olmayan yakıtlarla çalışan kamyon ve çekicilerden oluşan geniş seçenek yakıtlı ve gelişmiş teknolojili araç filosuna katılacak.

Yüzyılı aşkın bir süredir UPS, daha etkili filo operasyonları için sektörün yeni teknolojileri test etmesi ve uygulaması konusunda önderlik yapıyor. Bu çığır açan elektrikli çekiciler, geliştirilmiş güvenlik, azaltılmış çevresel etkiler ve düşük mülkiyet maliyeti gibi yeni bir döneme girmeye hazırlanıyor.” diyen UPS Bilişim ve Mühendislik Başkanı Juan Perez, Tesla ile filo üstünlüğüne olan bağlılıklarını genişletmeyi dört gözle beklediklerini ifade etti.

UPS, aracın UPS görev döngüsü için beklenen performansının değerlendirilmesinin bir parçası olarak Tesla ile UPS’in gerçek dünya çekici şerit bilgilerini paylaştı. UPS, kullanıma hazır duruma geldiğini ispatlamış çözümler konusunda kendilerine yardımcı olmak amacıyla gelişmekte olan araç teknolojileri tedarikçileriyle sık sık ortak çalışıyor.

UPS‘in Tesla Semi çekici ön siparişi, Bilim Tabanlı Hedefler girişimi tarafından onaylanan bir metodoloji kullanarak geliştirilen 2025 yılına kadar küresel yer hizmetlerinden kaynaklı mutlak sera gazı (GHG) yayımlarını yüzde 12 oranında azaltma konusundaki kararlılığını tamamlıyor ve ilerletiyor.

UPS, tükettiği elektriğin yüzde 25’inin 2025 yılına kadar yenilenebilir enerji kaynaklarından gelmesi için bir hedef belirledi. Buna ek olarak, UPS, 2020 yılına kadar -2016’daki oran olan yüzde 16’dan yükselerek- yılda dört yeni araçtan birinin seçenek bir yakıt veya ileri teknoloji ürünü araç olacağını planlıyor. Şirket ayrıca, 2025 yılına kadar, yerdeki operasyonu için harcadığı yakıtın -2016’daki oran olan yüzde 19.6’dan artarak- yüzde 40’ının alışılageldik benzin ve dizel dışındaki kaynaklardan olacağı yeni bir hedef belirledi.

Şirket, dünya genelinde 8 bin 500’den fazla araçla ABD’deki en büyük özel seçenek yakıtlı ve gelişmiş teknolojili filolarından birine sahip. Seçenek yakıtlar ve gelişmiş teknolojiler arasında elektrik, hibrit elektrik, hidrolik hibrit, etanol, sıkıştırılmış doğal gaz (CNG), sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG), propan ve yenilenebilir doğal gaz (RNG)/biyometan bulunuyor.

UPS, ayrıca 2016 yılında küresel sağlık ve güvenlik eğitimine 194 milyon Dolar’dan fazla yatırım yaparak dünyanın en güvenli ticari filolarından birini yönetiyor. Şirket, sekiz filosu için araç çarpışma azaltma teknolojisi kurmaya devam ediyor.

UPS, geçtiğimiz günlerde çevresel yükümlülükler ve faaliyetler konusunda Just Capital’in “Just100” (“En iyi 100”) sıralamasında sektöründe en iyi olarak ilan edildi. UPS, aynı zamanda beş yıl art arda Dow Jones Sürdürülebilirlik Dünyası Endeksi (DJSI World) ve 13 yıl boyunca Dow Jones Sürdürülebilirlik Kuzey Amerika Endeksi’nde yer aldı.

Sürücünün iki yanına simetrik yerleştirilen iki dokunmatik ekran navigasyona, kör nokta takip sistemine ve elektronik veri günlüğüne ulaşımı kolaylaştırıyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz