UND Iğdır Doğubayazıt Çalışma Grubu’ndan Gürbulak Bölge ve Dilucu Gümrük Bölge Müdürlükleri’ne ziyaret

0
19
UND
08.05.2024 tarihinde Dilucu Gümrük Müdürlüğü'ne yapılan ziyarette UND tarafından görevlendirilen Iğdır Doğubayazıt Bölge Temsilcisi Ersin Şimşek tanıştırılarak söz konusu bölgede yaşanan sorunlar ve çözüm yolları ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

08.05.2024 tarihinde Dilucu Gümrük Müdürlüğü’ne yapılan ziyarette UND tarafından görevlendirilen Iğdır Doğubayazıt Bölge Temsilcisi Ersin Şimşek tanıştırılarak söz konusu bölgede yaşanan sorunlar ve çözüm yolları ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Ziyarete UND Çalışma Grubu Başkanı Sinan Rehber, İzmir Temsilcisi Mahmut Yiğit ve Iğdır Doğubayazıt Temsilcisi Ersin Şimşek katılım sağladı.

UND, Dilucu Gümrük Müdürü Rafet Sezer‘e teveccühünden dolayı teşekkür etti.

09.05.2024 tarihinde Gübulak Bölge Müdürü yeni makamında ziyaret edildi. Gürbulak gümrüğünün modernizasyon çalışmalarının halen devam etmesiyle birlikte bazı birimler yeni yerlerine taşınma durumuna gelmiş bulununuyor.

Bölge Müdürü’nden alınan bilgiye göre çok kısa bir zaman içerisinde birimlerin çoğu yeni yerlerine taşınarak hizmet vermeye başlamış olacak. Yaklaşık beşyüz araç kapasitesine sahip ithalat kısmının tamamen bitmesiyle beraber ihracat kısmında yeni bir koridor açılarak inşaat çalışmalarının bu tarafa yoğunlaştırılması planlanıyor. İthalat tarafında yeni bir x-ray kuruldu ve hizmet vermeye hazır durumda. Ziyarete İzmir bölge temsilcisi Mahmut Yiğit ve Iğdır Doğubayazıt temsilcisi Ersin Şimşek katılım sağladı.

UND, Bölge Müdürü Metin Gürbüz‘e nazik teveccühlerinden dolayı teşekkür etti.

UND, Gürbulak Gümrük Müdürü’nü ziyaret ederek hem yeni göreve başlayan UND Iğdır Doğubayazıt Temsilcisi Ersin Şimşek tanıştırıldı, hem de saha ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

Sahadaki bitmiş alanlar ve halen inşaat çalışmaları devam etmekte olan yerler yerinde incelendi. Bir yandan çalışmalar devam ederken bir yandan da birimler yeni yerlerine taşınmaya başlamış bulunuyor.

Yeni modern sahanın tamamlanması özellikle uzun beklemelerle birlikte bir çok problemi çözecek. Ziyarete İzmir Bölge Temsilcisi Mahmut Yiğit ve Iğdır Doğubayazıt Temsilcisi Ersin Şimşek katılım sağladı.

UND, Gümrük Müdürü Murat Arifoğlu‘na ilgisinden dolayı teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz