UND Bursa Bölge Çalışma Grubu Toplantısı gerçekleştirildi

0
121
und-bursa-bolge-calisma-grubu-toplantisi-gerceklestirildi
9 Kasım 2021 tarihinde çevrimiçi ortamda gerçekleştirildi.

UND Bursa Bölge Çalışma Grubu Toplantısı 09 Kasım 2021 tarihinde çevrimiçi ortamda gerçekleştirildi.

Bölge Çalışma grubunun kuruluşunun ardından gerçekleştirilen ikinci toplantıda Çalışma Grubu Başkan ve Başkan yardımcıları Çalışma Grubu’nun ortak karar ve önerileri doğrultusunda seçilmiştir. Çalışma Grubu Başkanlığına ARC Lojistik firma yetkilisi Fahrettin Arabacı ve Başkan Yardımcılığı görevine Kaderhan Nakliyat Şirket yetkilisi Yahya Kaderhan ve Kuzeyhan Lojistik şirketinden Cenk Kabaoğlu getirildi.

Toplantıda Bursa Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ersan Keleş ve İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Elif Savrum tarafından bir önceki toplantıda görüşülen gündemler ile ilgili detaylı bilgi paylaşımında bulunuldu. Söz konusu gündem arasında olan “İpsala Sınır Kapısı’nda UND tarafından görevlendirilen personel tarafından gerçekleştirilen karbondioksit ölçümlerinin kaçak göçmen sorununa olan olumlu etkileri”, “Romanya transit ve Yunanistan ikili geçiş belgeleri”, “Avusturya KDV İadesi uygulamasının iptaline yönelik UND tarafından açılacak dava” ve “yabancı araçların ihlallerine yönelik kesilen cezalarda sınır kapılarında başlayan tahsilatlara” ilişkin gelişmeler aktarıldı.

Toplantıda ayrıca, izinli gönderici uygulamasına ilişkin son çıkarılan tebliğ, Fransa Macron Yasası uygulamaları kapsamında yaşanan sorunların tespiti, İpsala Sınır Kapısı inşaatı çalışmaları çerçevesinde yapılacak park alanının güvenlik standartlarının planlanması, Bursa Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ile Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretlerinin planlanması konuları görüşülmüştür.

Toplantıya Yönetim Kurulu Üyesi Ersan Şen (Reis Taşımacılık), Fahrettin Arabacı (ARCLOG), Yahya Kaderhan (Kaderhan), Serkan Deyirmenci (İnegöl Lider), Mahmut Kasap (Trans16), Arif Doğan (ARF Lojistik), Özcan Özkes (Özbeyaz), İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Elif Savrum ve Uzman Yardımcısı Nihan Çakır katılım sağladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here