Citroën, kavram araçlarını ilk kez Cenevre’de görücüye çıkarıyor

0
389
citroen-Ami_One_Concept_2
Citroen Ami One Concept

Bu yıl 100’üncü yaşını kutlayan Citroën, 7 – 17 Mart 2019 tarihleri arasında İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda kentiçi ulaşımına yeni bir boyut kazandıracak olan Ami One Concept’i Avrupalı tüketicilerle ilk kez buluşturacak. Fuarda ayrıca hafta sonu kamp yapmak isteyenlere yönelik SpaceTourer The Citroënist Concept van modeli de tanıtılacak. Tüm bu modellerin yanında yeni Citroën C5 Aircross SUV ve “Origins” Collector Edition donanımına sahip modeller de fuarda yer alacak.

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki standında Citroën, otomotiv deneyimine adanmış 100 yıllık tecrübeyle ortaya çıkan yeni modellerini sergiliyor. Markanın fuardaki en önemli yeniliği Ami One Concept olacak. Dijital teknolojilerle donatılan Ami One Concept, kentiçi ulaşımına yeni bir boyut kazandıracak tamamen elektrikli bir kavram otomobil.

Kentiçi kullanıma yönelik olarak tasarlanan Ami One Concept, 2.5 metre uzunluğuyla sıkışık trafikte ve dar sokaklarda kullanıcısına büyük kolaylık sağlıyor. Yüzde 100 elektrikli olan bu otomobili belirli ülkelerde 16 yaşından büyük, sürücü lisansı olmayan sürücüler de kullanabilecek. Kullanıcılarına hareketlilik deneyimi de yaşatacak olan Ami One’ı dileyen kullanıcılar 5 dakikadan 5 yıla varan sürelerde kiralayabilecek ve bu kiralamayı akıllı telefonlarına yükleyecekleri bir mobil uygulama sayesinde gerçekleştirebilecek.

Fuarda Citroën standında yer alacak bir diğer kavram ise SpaceTourer The Citroënist Concept olacak. Modern bir van tasarımına sahip olan SpaceTourer The Citroënist Concept’in tavanı açılarak hafta sonunu doğada yaşamak isteyenlere fazladan alan ve kamp yapma olanağı sunuyor. Doğa tutkunlarına hitap edenlere mobil bağlantı ve çalışma alanı da sunan bu kavram, ayrıca ünlü bisiklet üretici Martone firmasının “Rider The Citroënist by Martone” isimli bisikletinin de tasarımına etki ediyor.

Fuarda yeni kavramların yanı sıra markanın ikonik modelleri Type A, Traction ve 2CV de yer alacak. Orijinal hallerine sadık şekilde korunan Type A, Traction ve 2CV modelleri güncel Citroën modellerinde sunulacak olan Collector Origins Edition donanımına da temel oluşturuyor. C1, C3, C3 Aircross Compact SUV, Yeni C4 Cactus ve Grand C4 SpaceTourer’ın Collector Origins Edition donanımına sahip sürümleri de fuarda yer alacak.

Fuarda Citroën’in C3 Aircross’un ardından pazara sunduğu ikinci SUV modeli olan C5 Aircross ve C5 Aircross’un Plug-in (dışarıdan şarj edilebilir) Hybrid (PHEV) sürümüne de yer verilecek. Hibrit modunda benzinli motorlara göre yüzde 40 yakıt tasarruf sağlayan bu model, ZEV (sıfır yayım) modunda 135 km/s’e ulaşan hızlarda 50 km menzil sunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here