Uluslararası ulaşım sektörü İstanbul’da buluşuyor

0
1927
Renault Trucks


Türk ulaşım sektörü 18 yılı aşkın süredir Intertraffic İstanbul çatısı altında bir araya geliyor. Bu yıl, 24-26 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek fuara 30 ülkeden 200’ün üzerinde katılımcı ve 90’dan fazla ülkeden 6 bini aşkın ziyaretçi bekleniyor.

Dünya genelinde nüfus kırsaldan kente yığılıyor. Bu durum özellikle büyük şehirleri kaldırabileceklerinden fazla nüfusa hizmet vermeye zorluyor. Örneğin, 14.8 milyonluk nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul’da her gün 26 milyon kişi seyahat ediyor ve trafikte ortalama 45 dk geçiriyor. Günlük trafiğe çıkan araç sayısı ise 2.25 milyon ve her gün 520 yeni araç trafiğe katılıyor. Türkiye genelinde özellikle büyükşehir belediyeleri bu büyük nüfus ve hareketliliğiyönetebilmek için akıllı ulaşım sistemlerine yatırım yapıyor. Akıllı şehir çözümleri ise yüzde 94’lük oranla en çok ulaşım alanında kullanılıyor.

Intertraffic İstanbul

Organizatör Rai Amsterdam ve UBM NTSR’nin uluslararası gücü ile Türk ulaşım sektörü 18 yılı aşkın süredir Intertraffic İstanbul çatısı altında bir araya geliyor. İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Intertraffic İstanbul’a 30 ülkeden 200’ün üzerinde katılımcı ve 90’dan fazla ülkeden 6 bini aşkın ziyaretçi bekleniyor. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere İran, Irak, Suudi Arabistan, Katar, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri, profesyonel ziyaretçi katılımı için özel çalışma yapılan ülkeler arasında yer alıyor. Fuarda hızla gelişen teknoloji sayesinde sürekli gelişen akıllı ulaşım sistemleri, trafik güvenliği, trafik yönetimi ve planlaması, park sistemleri ve ulaşım altyapı sistemlerine dair son ürün ve hizmetler tanıtılacak.

Türk Kore İşbirliği

Intertraffic İstanbul, Türkiye’de ulaşım sektöründe çok sayıda dev projenin altında imzası bulunan Kore ile Türk hükümeti arasındaki ikili görüşmelere de ev sahipliği yapacak. Fuar kapsamında eş zamanlı olarak düzenlenen çeşitli etkinliklere Eindhoven Teknik Üniversitesi Akıllı Ulaşım Bölge Direktörü Dr. Ir. Carlo JT van de Weijer gibi sektöre önderlik eden önemli isimler katılıyor. Her yıl inovasyon, Park Sistemleri, Belediye Uygulamaları ve Akıllı Ulaşım olmak üzere dört farklı kategoride verilen ‘Intertraffic İstanbul Ödülleri’ ise yeni sahipleri ile buluşmak için gün sayıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz