Automechanika Istanbul 2019

1
1313

Türkiye’nin ihracat şampiyonu olan otomotiv endüstrisi, sektörün en büyük buluşma platformu Automechanika Istanbul’a hazırlanıyor. Üç kıtadan tüm otomotiv üretim ve onarım profesyonellerini bir araya getiren ve Deutsche Messe ve Messe Frankfurt Istanbul işbirliği ile gerçekleştirilen fuar, 13’üncü kez 4 – 7 Nisan 2019 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

2018 yılında 120 ülkeden 45 bin 979 sektör profesyoneli Automechanika Istanbul’da önemli iş bağlantılarına imza attı

Üretiminin yüzde 80’ini ihraç ederek Türkiye sanayinin önderliğini yapan otomotiv endüstrisi, yeni pazar fırsatları için dünyanın üçüncü büyük otomotiv endüstrisi fuarı Automechanika Istanbul’da bir araya gelecek. Geçtiğimiz yıl 120 ülkeden 45 bin 979 sektör profesyonelini 1351 katılımcı ile buluşturan fuar, özellikle Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkeleriyle ekonomik işbirliklerinin artmasına büyük katkıda bulundu. Türkiye Ekonomisi için kritik bir öneme sahip olan otomotiv endüstrisi, üretiminin yüzde 80’ini ihraç ederek ülke ekonomisinin zor süreçlerden geçtiği bir dönemde önemli bir sorumluluk üstleniyor. Otomotiv endüstrisindeki her bir aktörü 40 binden fazla satın almacı ile bir araya getiren Automechanika Istanbul, geçtiğimiz yıl toplam otomotiv üretiminde yaşanan yüzde 13’lük artışla birlikte ihracatın daha da artmasında ve Türkiye otomotiv sektörünün önemli bir dış ticaret fazlası vermesinde önemli rol oynadı. Bununla birlikte, yerli ve milli otomobil üretmeye hazırlanan Türkiye sanayisi Avrupa’nın hibrit otomobil üretim merkezi olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor ve yerli üreticilere uluslararası rekabette güçlü bir platform sunuyor.

Automechanika Istanbul 2019 yılında da 3 kıtada otomotiv sektörünün ana platformu olmaya devam ediyor

Her yıl uluslararası katılımın yarı yarıya olduğu Automechanika Istanbul aynı zamanda Türkiye’nin en önemli uluslararası fuarı olma niteliğini taşıyor. 2018 yılında Almanya’dan Çin’e kadar yaklaşık 12 ülke pavilyonunda, ülkelerin yerel üretimlerinden en yeni ve farklı ürünlerini sergilediği Automechanika Istanbul’da bu yıl da Alman, İspanyol, İtalyan, Kore, Çin, Hong Kong, Tayvan pavilyonları onaylandı ve uluslararası satışların yüzde 75’i tamamlandı.

Farklı ülkelerin ticari ateşeleriyle beraber yürütülen ziyaretçi tanıtım çalışmalarının da başlatıldığı Automechanika Istanbul’da bu yıl sektörün önemli ve yeni yüzlerini göreceğiz.

Otomotiv Endüstrisindeki yenilikler ve geleceğin teknolojileri Automechanika Academy’de konuşulacak

Otomotiv sektörünün bütün paydaşlarının yer alacağı fuar, Automechanika Academy konferans, seminer ve çalıştay programları ile de otomotiv endüstrisinin nabzını tutacak. Sektör profesyonelleri en son eğilimler, yenilikler ve gelecek dönem projeksiyonları ekseninde konuşma ve sunumlar gerçekleştirecek. Bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan E-Mobility ve Geleceğin Teknolojileri Alanı ise hareketlilik ve geleceğin teknolojileri konusundaki yenilikçi firmalar ve ürünler için bir buluşma noktası olacak. Otomotiv ana sanayi, yan sanayi, tedarikçiler ve yeni girişimciler bu alanda seçenek sürüş sistemleri, özerk (otonom) sürüş, otomobil üretiminde yaşanacak gelişmeler, geleceğin filo yönetimi, akıllı şarj istasyonları, data yönetimi, seçenek yakıt teknolojileri, yazılım, şase, araç paylaşımı konularındaki tüm çalışmaları kapsayacak.

Automechanika Istanbul, halihazırda işbirliği içinde olduğu ortakları ve destekçileriyle birlikte, sektörün yeni ve önemli destekçileriyle başlatacağı işbirliğiyle de 2019 yılında güçlenmeye devam ediyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here