BMC, yeni kamyon ailesi Tuğra’yı IAA 2018’de tanıttı

0
3909
Renault Trucks

BMC, yeni kamyon ailesi Tuğra’yı Hannover’de gerçekleşen IAA Ticari Taşıtlar Fuarı’nda ilk kez dünya sahnesine çıkardı.

BMC’nin yeni kamyon ailesi Tuğra’nın IAA 2018 Fuarı’ndaki dünya tanıtımı BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, BMC Yönetim Kurulu Üyesi Talip Öztürk, BMC Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk, İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, Beşiktaş Kulubü Başkanı Fikret Orman, BMC İcra Kurulu Başkanı Bülent Denkdemir ve BMC Kara Araçları Genel Müdürü Bülent Santırcıoğlu tarafından kesilen kurdeleyle gerçekleştirildi.

1964 yılında kurulan Türkiye’nin önde gelen ticari ve askeri araç üreticilerinden BMC, 2014 yılından bu yana gerçekleştirdiği Ar-Ge, mühendislik ve üretim süreçlerinin sonucunda yeni kamyon ailesini piyasaya sundu. Türkiye için daima en iyisini yapma hedefiyle yola çıkan ve 50 yılı aşkın süredir durmadan çalışan BMC, yeni kamyon ailesi Tuğra ile yollara geri döndü.

BMC, yeni kamyon ailesi Tuğra’da Cummins ve FPT’nin motorlarını ve ZF’nin manuel ve otomatikleştirilmiş Traxon şanzımanlarını kullanıyor.

BMC yetkilileri, Tuğra‘nın yepyeni ve stratejik tasarımıyla bir kamyondan beklenen ne varsa hepsini bir arada sunduğunu belirtiyorlar. Şantiyede veya yolda, her yükt ve her koşulda azami performansı sağlayan motor gücüne sahip Tuğra‘nın, verimli motor – şanzıman entegrasyonu ve hafifletilmiş şasi yapısı sayesinde düşük yakıt tüketimi sağladığını kaydeden yetkililer, hesaplı yedek parça çözümleri, optimize edilmiş bakım aralıkları ve düşük toplam işletme maliyetiyle cep dostu olan BMC Tuğra‘nın bütün ömür ve performans testlerinden başarıyla geçerek, yıllarca sorun çıkarmadan yoluna devam edeceğini kanıtladığını dile getiriyorlar.

Türkiye’nin BMC’sinden, yepyeni ve şık tasarımlı kamyon ailesi

Sektörün dünya çapında takip ettiği ve Tuğra’nın tanıtıldığı IAA Hannover Ticari Taşıtlar Fuarı’nda açıklama yapan BMC Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk şunları söyledi: Oğuz lisanında Hakan’ın mührü, Osmanlı’da padişah mührü anlamına gelen Tuğra, BMC’nin yollardaki yeni sembolü. Titiz Ar-Ge çalışmalarımızın sonucu olan BMC Tuğra, modern, kentli ve şık bir kimliğin temsilcisi. Yarım asrı aşan tasarım deneyimimizle ve DNA’mızdaki ‘teknoloji’ ögesinin harmanlanması sonucu ticari araç dünyasına yeni bir boyut kattık. Tuğra, ergonomik yapısıyla özellikle uzun yolculuklarda rahat bir yaşam alanı ve keyifli bir sürüş vadediyor. Çağdaş ön konsol tasarımı, full TFT gösterge, bluetooth ve navigasyon özelliğine de sahip olan 7 inç boyutunda multimedya, geniş hacimli kabin içi saklama alanları, pek çok özelliğe sahip sürücü koltuğu, buzdolabı, yataklar, multifonksiyonel direksiyonu ve özel tasarım kabin içi aydınlatmalarıyla BMC Tuğra, gündüz ve gece her türlü göreve hazır. Türkiye’nin BMC’si olarak, durmaksızın çalışıp bizden bekleneni yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tuğra tüm dünyaya hayırlı olsun!”

BMC Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk
BMC, fuarda Neocity 8.5 m EV elektrikli kentiçi otobüsünü de sergiledi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz